Czy warto spędzić wakacje w Grzybowie? Jakie atrakcje tam możemy spotkać? Co warto wiedzieć?

Grzybowo jest miejscowością letniskową, która zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie morza, około trzystu metrów od jego brzegu, blisko drogi z Kołobrzegu do Mrzeżyna. Lokalizacja tej miejscowości jest bardzo interesująca, gdyż to teren tzw. depresji grzybowskiej. Bałtyk w tych okolicach tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską. Posiada ona około 7 kilometrów długości, zaś głębokość wcięcia w ląd to 800 metrów.
Ten brak regularności linii brzegowej powoduje, iż woda jest tu na pewno przyjemniejsza niż w Kołobrzegu. Grzybowo, podobnie zresztą jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg, zlokalizowane jest w Strefie Chronionego Krajobrazu, więc obowiązujące są tu Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. Dość blisko Grzybowa położony jest tzw. Dziki Zachód. To duży teren zlokalizowany tylko trzy kilometry od Grzybowa, 2 km od Kołobrzegu i cztery od Morza Bałtyckiego. Jest to miejsce dzikich prerii i stada galopujących koni.
hotel
Redaktor: Hotel Pałacyk
Zaczerpnięte z: hotelpalacyk.pl


Następne artykuły

Fascynujące wakacje na Kubie - fascynująca oferta biur podróży.

Kuba
Redaktor: Roderick Gray
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Słoneczna Kuba to autentyczny raj na ziemi. Jest ona szeroką atrakcja dla turystów, jacy entuzjastycznie przyjeżdżają na Kubę na urlop i wczasy. Kuba ma wiele do zaoferowania, znajdują się tu liczne plaże, ładne błękitne morze i mnóstwo atrakcji. Na Kubie nie brak stylowych kurortów, w jakich możemy się zatrzymać, zaś samą wycieczkę zdołamy zarezerwować za pomocą biura podróży.


Możemy znaleźć tam indiańską wioskę, miasteczko westernowe i inne atrakcje.

Czy zadziwił Cię prezentowany tekst? Żeby zgłębić temat kliknij tutaj oraz poznaj więcej szczegółów (https://www.eccoholiday.com/hotel-bulgaria-bonita-16386.html) - zapewne będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Niezwykle interesująca jest Zatoka Grzybowska, wyjątkowa atrakcja dla wielbicieli kąpieli słonecznych i morskich. To z pewnością jedna z najbardziej cudownych plaż nad Bałtykiem. Nieopodal wydm znaleźć można piękny nadmorski dębowo-sosnowy las, w jakim znaleźć można wspaniałe trasy spacerowe. Przez Grzybowo przebiega sporo tras rowerowych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów. Bliskość morza, wspaniała historia, rewelacyjna przyroda, to wszystko sprawi, iż turystyka rowerowa bardzo tutaj rozkwita.

Grzybowo znajduje się na międzynarodowej trasie, jakiej szlaki rowerowe przebiegają od Dźwirzyna do Gąsek, gdzie znajduje się zabytkowa latarnia morska oraz kościół gotycki z 15 wieku. Pozostałe szlaki rowerowe ciągną się ze wsi Grzybowo do Dźwirzyna blisko gęsto zarośniętego trzciną jeziora Resko - spędź wakacje w apartamentach Villa Mare. Ten zbiornik stanowi rewelacyjne schronienie dla wielu wyjątkowych gatunków ptactwa wodnego. Jak więc widzimy, Grzybowo to naprawdę interesujące miejsce, na pewno najkorzystniej pojechać tam na urlop, zwłaszcza, iż łatwo znaleźć pensjonat Grzybowo. Choć w sezonie może być z tym problem, tak więc lepiej wcześniej zainteresować się, jakie znajdują się tam noclegi. Najkorzystniej szukać ich w sieci.
22-05-25 07:11:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.