Gdzie upolować fajne prezenty z wyprawy do Krakowa?

Wczasy w Krakowie to oglądanie tych punktów miasta, które kojarzone są zwykle z wycieczkami szkolnymi. Ważne zabytki ”zaliczane” są jako element obowiązkowy już na początku wyjazdu. A potem pozostaje czas na przyjemności. Jedną z nich mogą być zakupy.

Kraków Rynek
Oczywiście to, czy będziemy z nich zadowoleni, zależy w dużej mierze od tego, co planujemy kupić. Regionalne ozdoby do mieszkania czy rustykalne akcesoria do kuchni na pewno możemy kupić w centralnych punktach miasta, Sukiennicach, blisko Rynku, na Kazimierzu lub w małych sklepach z upominkami. Obrazy, płaskorzeźby albo inne formy sztuki tradycyjnej możemy nabyć w galeriach artystycznych, których w Krakowie jest dużo. Jeżeli lubimy pamiątki w postaci biżuterii, jubilerów jest w Krakowie naprawdę mnóstwo. Interesujące, że nadmorski bursztyn może być tu kilkukrotnie tańszy niż nad Morzem Bałtyckim.

Czy taka publikacja okazała się według Ciebie intrygująca? Jeżeli tak, to notabene więcej zobaczysz tu (https://www.astorhotel.pl/wakacje-nad-morzem/), który także przedstawia taką tematykę.

Natomiast jeżeli ktoś przybył do grodu Kraka po ubrania, zakupy w Krakowie może zrobić w wielu galeriach lub pasażach handlowych. Niektóre z nich są naprawdę rozbudowane i ich obejście może pochłonąć sporo czasu. Można zakupić także chociażby polecana strona.

Następne artykuły

Wakacje coraz bliżej. Najwyższa pora zdecydować się na zakup stylowego stroju kąpielowego!

Kostiumy kąpielowe Loupoline
Redaktor: Lupoline
Zaczerpnięte z: Lupoline
Wszyscy cierpliwie czekamy na urlop. Wakacyjne humory zaczynają kiełkować już od pierwszych ciepłych wiosennych dni. Każda z kobiet z utęsknieniem wspomina chwile spędzone na plaży,odpoczywając w złotych promieniach słońca i ciesząc złotym piaskiem. Mając chwilę poleca się zainteresować się wakacyjnymi zakupami.


Kraków smok wawelski
Redaktor: Pawel Loj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Poza sklepami oferującymi świetne jakościowo regionalne wytwory nawiązujące do galicyjskich tradycji, których – powiedzmy sobie szczerze – nie ma zbyt wiele, galeria handlowa nie zaoferuje nam nic ponad to, co możemy dostać w każdym większym mieście, czyli sklepy sieciowe. Można w nich zakupić np. polecany ekspres KRUPS Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP1008 Barcelona. Znane marki, nie tylko polskie, ale też zagraniczne, lokują swoje punkty wszędzie i akurat tym Kraków nie wyróżnia się na tle innych, większych, polskich miast. Jeżeli ktoś poluje na oryginalne projekty nowatorskich projektantów, Kraków, słynie z tego, że jest to miasto artystów, może go zawieść. Za to osoby polujące na luksusowe marki zagraniczne na pewno trafią w końcu na Rynek Główny i zaopatrzą się w ubrania w dwóch kamienicach, w których swoje siedziby mają ekskluzywne butiki. Jeżeli ktoś chciałby opuścić Kraków z torbą z regionalnymi specjałami spożywczymi, może kupić bajgle z różnymi dodatkami (mak, sól morska, ser żółty), oscypki, inne sery owcze i kozie albo mocno wędzoną kiełbasę lisiecką.

Zakupy w Krakowie mogą być udane, jeśli wiemy, czego szukamy i jeżeli uda nam się ominąć pułapki zastawione na turystów – sztucznie zawyżane ceny, sprzedawanie produktów gorszego gatunku jako unikatów i oferowanie nieudolnie wykonanego rękodzieła jako wyjątkowych prac znanego lokalnego artysty.
22-11-07 11:11:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.