Opanowanie techniki jazdy na nartach z wykwalifikowanym instruktorem

„Nigdy nie zjeżdżałem na nartach. Nie mam pojęcia jak skręcać. A jeżeli upadnę? Czy uda mi się samodzielnie stanąć?” Te i podobne myśli ma każdy, kto planuje opanować naukę jazdy na nartach. Bez obaw, nie taki diabeł straszny... Co więcej! Szanse na to, iż pokochamy ten sport są wielkie!
narty
Redaktor: Travis Rouseau
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W zgłębianiu tajników jazdy narciarskiej emocje odgrywają znaczną rolę. Bywa bowiem, że potrafią zakłócić bliższe poznanie tej pięknej dyscypliny. Będąc pierwszy raz na stoku nie umiemy oszacować niełatwych warunków śniegowych, nie potrafimy upadać, podnosić się, czujemy się niepewnie. Upadki i brak umiejętności mogą nas przygnębiać i powodować rozgoryczenie. Mając ten fakt na uwadze najbezpieczniej szkolić się pod okiem instruktora, który przekaże nam odpowiedni zasób informacji i umiejętności. Powinniśmy na początku, nauczyć się ślizgu i najważniejszych technik. Usłyszymy co robić, aby jazda dostarczała prawdziwej przyjemności i była przy tym absolutnie bezpieczna. Co najważniejsze, pod czujnym okiem nauczyciela nabierzemy ufności do swoich poczynań. W uczeniu się jazdy na nartach obecność instruktora ma o zdecydowanie większe znaczenie niż w innych dyscyplinach. Rozpoczynając przygodę z nartami, należy więc znaleźć taką szkołę narciarską, w której skutecznie rozpoczęlibyśmy lekcje.

Namawiamy Cię do zajrzenia do nowego wpisu na zbliżony temat - w nim znajdziesz dodatkowe treści. Więc idź do serwisu hipoterapia warszawa i ciesz się do woli.

Profesjonalne szkoły posiadają własną stacja narciarksa tatry oraz stoki narciarskie na których prowadzone są nie tylko szkolenia z instruktorem. Taki stok to przede wszystkim bezpieczeństwo początkujących narciarzy i maksymalne wykorzystanie zakupionych godzin lekcji. Nie musimy więc tracić czasu do ogólnodostępnych wyciągów. W ciągu ostatnich lat Polacy, przede wszystkim młodzi ludzie polubili też „deskę”. Nie mamy się czego obawiać, w obecności nauczyciela w parę chwil poznamy technikę jazdy. Deskę możemy wypożyczyć na miejscu, lub przed wyjazdem nabyć własny sprzęt. Warto jedynie wybrać odpowiedni styl jazdy. Od najbardziej ogólnego, który bazuje na ślizgu po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po najbardziej wyszukane style np. freecarving.


Następne artykuły

Fantastyczny wypoczynek za granicą

Cellulit można pokonać dietą
Redaktor: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Odpoczynek to coś niewątpliwie istotnego dla wszystkich osób. Przecież jeżeli w ciągu tygodnia roboczego jesteśmy w pracy po kilkadziesiąt godzin, kilka miesięcy z rzędu, ciężko się nie zmęczyć. I właśnie dlatego warto odpocząć za granicą. Dlaczego nie w Polsce? Ogólnie każdy człowiek musi co jakiś czas wyjechać z kraju, chociażby po to by zobaczyć coś interesującego, zwiedzić fantastyczne budowle, etc.
20-06-11 07:28:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.