Co ma do zaoferowania Wrocław, jakie atrakcje mogą czekać na nas w tym mieście?

Z jakiego typu atrakcjami kojarzony jest Wrocław? Stolica Dolnego Śląska to widowiskowe ZOO a także starówka, która –zupełnie jak słynna Panorama Racławicka – jest bardzo ważnym punktem w programie każdej wycieczki po tym miejscu. Stolica Dolnego Śląska, to jednak nie tylko zabytki.

Panorama Wrocławia
Redaktor: Alberto Cabello
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Stare Miasto może zachwycić barwnymi kamienicami i dostojnymi świątyniami. Pośród znanych obiektów może znaleźć się również gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, którego najdoskonalszą wizytówką stała się barokowa aula. To najsłynniejsza aula na współczesnych ziemiach polskich oraz miejsce, którego podczas podróży po Wrocławiu nie można pominąć. Dlaczego jest to miejsce tak ważne?

Aula Leopoldina to nie tylko najpiękniejsze wnętrze, jakim ma szansę się pochwalić Wrocław.

Zaintrygował Cię niniejszy wpis? Jeśli tak, to przeczytaj też uwagi na temat, ponieważ one również odnoszą się do podobnej tematyki.

To także jeden z najciekawszych przykładów sztuki baroku w naszym kraju, tak wiec turyści z chęcią korzystają z szansy zwiedzenia tego miejsca. To wspaniałe wnętrze powstawało w latach 1728-1732, a jego wnętrze bogate w komplet niezwykłych zdobień jest dziełem wybitnych artystów tej epoki. Każdy, kto ma okazje zajrzeć do tej sali, będzie mógł podizwiać wyjątkowe dekoracje stiukowe a także niezwykłą kolekcję pięknych fresków oraz rzeźb. To dzięki nim Aula Leopoldinajest tak istotnym miejscem nie tylko dla turystów, ale i dla przyjeżdżających tu studentów.


Następne artykuły

Czy zainteresuje nas trasa Wrocław Gdańsk loty na niej też się będą działy

klienci
Redaktor: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Znaczne grono ludzi rozmyślając o locie samolotem, posiada przed oczami długie podróże oraz dalekie trasy, na których dzięki samolotom możemy zaoszczędzić wiele godzin. Warto jednakże zaznaczyć, że dużo znaczniejszą popularnością cieszą się loty na krótkich trasach, bo one też pozwalają nam wiele uzyskać.

Rynek wrocławski
Redaktor: Alberto Cabello
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
To reprezentacyjne miejsce jest znane dzięki ważnym wydarzeniom związanym z Uniwersytetem – placówką, którą Wrocław wabi wielu młodych i zdolnych ludzi z całej Polski. I choć nadal miejsce to służy przede wszystkim uczelni, każdy z nas w czasie podróży po Wrocławiu może tę unikalną salę zwiedzić. Jak wspomniane zostało we wstępie, Wrocław to jednak nie tylko wspaniała historia i zabytki, to tez nowoczesne miasto i współczesne rozrywki, w którym można kupić .

Zakupy we Wrocławiu są coraz bardziej popularne, gdyż niezwykle bogata baza handlowa zapewnia ogromną ilość możliwości zakupu zobacz więcej.

Niesamowicie pasjonuje Cię poruszana w tym artykule kwestia? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten odnośnik oraz zdobądź cenne info (http://infinitex.pl/maty-ceramiczne/)!

Galerie handlowe, supermarkety, ale także urocze sklepiki w centrum miasta, to zdecydowanie oferta dla każdego, kto szuka nie tylko śladów historii, ale pragnąłby również poczuć, jakim rytmem pulsuje współczesne, duże i nowoczesne miasto.
19-03-27 07:23:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.