leczenie chorób oka za pomocą lasera

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić chirurgię oka bez lasera. Zabieg za pomocą lasera jest aseptyczny i dokładny, a do przeprowadzenia zabiegu przeważnie wystarcza znieczulenie punktowe.
Redaktor: Centrum Medyczne Scanmed Multime
Laserem jest możliwość korygować defekty wzroku, leczyć zaćmę, jaskrę i schorzenia siatkówki.


Zaćma pomału, lecz nieuchronnie prowadzi do straty widzenia. Laserowe leczenie zaćmy polega na zamianie naturalnej, lecz zmętniałej soczewki na sztuczną. Najświeższą, nadzwyczaj dokładną techniką, która dopiero się upowszechnia, jest femtofakoemulsyfikacja. W trakcie zabiegu skalpel i rękę chirurga wyręcza laser, który czyni w rogówce miejsca do wprowadzenia przyrządów, z idealną dokładnością oddziela zmętniałą soczewkę od różnych tkanek oka, a w następnej kolejności ją rozbija. Następnie chirurg przez porty wprowadza narzędzia, usuwa pokruszoną soczewkę i zastępuje ją sztuczną.

Spodobał Ci się zaprezentowany post? Jeżeli tak, zgłąb wartościowe tematy, jakie z pasją opisaliśmy w najnowszym artykule.

Tak jak po fakoemulsyfikacji, tak i po operacji z wykorzystaniem lasera nie ma konieczności zakładać szwów, bowiem rana sama zamyka się dokładnie pod działaniem ciśnienia panującego w środku gałki ocznej.
Operacyjne leczenie zeza najczęściej realizuje się je w trybie ambulatoryjnym. Pacjent przybywa na czczo, przeprowadhttp://optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Zez/Zezsywany do domu. Postanowienia o wypisie do domu podejmuje indywidualnie anestezjolog na podstawie stanu pacjenta. Sam zabieg trwa mniej więcej pół godziny. Po operacji zakładany jest okład, który zostaje na oku do rana kolejnego dnia. Przez parę tygodni po operacji używa się krople przeciwzapalne. Przez miesiąc po zabiegu nie można pływać i należy ochraniać operowane oko przed zabrudzeniem.
19-04-18 13:26:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.