Czy rafting jest dla wszystkich?

Czasem bywa tak, że rezygnujemy z jakiegoś sportu tylko dlatego, iż uznajemy go za niebezpieczny i przeznaczony dla osób z ponadprzeciętną kondycją. Tak naprawdę jednak wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, aby sport ekstremalny przekształcił się w przygodę dla wszystkich członków rodziny.

Rafting w Bardo ze <div class="content_justify">Rafting to – najprościej ujmując – sportowa opcja flisu. Spływ ma miejsce w specjalnie przygotowanym [TAG=pontony
Redaktor: JeffWicklein
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
czy kajaku. Wiele osób, myśląc o tej dyscyplinie, wyobraża sobie silny nurt potoku, groźne okoliczności i potrzebę używania dużej siły, aby poradzić sobie z naturą. Istnieją jednak lokalizacje, w których spływ może przyjąć bardziej relaksujący charakter, umożliwiając kontemplację widoków oraz miłe spędzanie czasu z rodziną. Jeśli chodzi o niespieszny rafting Bardo jest idealnym miejscem na rozrywkowe uprawianie tego sportu.

Jeśli chcemy sprawdzić się w sporcie bardziej oryginalnym niż kolarstwo, albo jogging, świetną propozycją będzie rafting. To nieprawda, że w Polsce nie ma miejsc, w których można uprawiać spokojny, bezpieczny rafting Bardo daje szansę spróbowania swoich sił w tym sporcie nawet małym dzieciom. W tym miejscu więcej szczegółów . Bardo to miejscowość w województwie dolnośląskim, umiejscowiona na terenie Gór Bardzkich nad Nysą Kłodzką. Na środkowym odcinku Nysy istnieje Przełom Bardzki, wyjątkowo malowniczy etap rzeki z licznymi zakolami. Chociaż górskie potoki z natury są wzburzone i groźne, w tym miejscu Nysa przyjmuje spokojniejsze wcielenie, umożliwiając rekreacyjny spływ, połączony z podziwianiem miejscowej przyrody. Jest to bardzo cenne przeżycie, gdyż podczas przemierzania rzeki kajakiem można patrzeć na te fragmenty pejzażu, które nie są dostrzegalne od strony lądu. Jeśli, pomimo wytypowania spokojnego miejsca na rzece, sporty wodne odrobinę nas onieśmielają, należy zwrócić uwagę na to, że w przypadku raftingu duży akcent kładzie się na ochronienie uczestników przed urazami.

Następne artykuły

Szukasz ciekawej aktywności na wiosnę? – zdecyduj się na tenisa

tenis
Redaktor: Victor
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nadchodzi lato i musimy zatroszczyć się o to, by przebywać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, aby zregenerować nasz organizm, uodpornić go i polepszyć tym samym swoje samopoczucie. Na jakie aktywności się zdecydować, żeby z jednej strony zadbać o organizm, jak i równocześnie spędzić przyjemnie czas? Świetnym pomysłem jest chociażby gra w tenisa, która jest popularną grą i świetnym rozwiązaniem dla każdego, niezależnie od wieku czy płci.


Spływ odbywa się tylko specjalnymi, niezawodnymi pontonami albo kajakami, każdy uczestnik ma obowiązek nosić kask ochronny i kamizelkę ratunkową. Przed rozpoczęciem spływu, załoga jest szczegółowo informowana przez instruktora, jak należy się zachować. Korzystając z tej formy rozrywki gwarantujemy sobie aktywność na świeżym powietrzu oraz zapadającą w pamięci, wspaniałą zabawę.
22-09-05 07:19:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.