Co warto zobaczyć w czasie wyjazdu w Tatry? W Które miejsca trzeba koniecznie udać się ?

Każdy choć raz w życiu powinien pojechać w Tatry, bo to wyjątkowe miejsce. Dopiero w takim miejscu można naprawdę poczuć prawdziwy odpoczynek, a kto by nie chciał wybrać się na urlop, aby faktycznie wypocząć. Jak wiadomo czasem jest to ciężkie do zrealizowania, ponieważ coś przeszkadza. W Tatrach jest pewność, iż tak się nie stanie. Aby natomiast dobrze zaplanować taki wyjazd trzeba pamiętać o podstawowych atrakcjach.


nocleg w tatrach
Redaktor: Pawel Pacholec
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zgodnie ze zdaniem wielu turystów Morskie Oko to najpiękniejszy staw (polecamy) tatrzański. Nie ma co się dziwić, to drugi przy Giewoncie, symbol naszych Tatr. I to od bardzo dawna, bo był już obecny w kulturze polskiej, przykładowo w twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Już w pierwszej połowie dziewiętnastego wielu zwiedzający przybywali w te rejony masowo, dziś także miejsce to przeżywa istne oblężenie. Szczególnie w lato, wtedy apartamenty w Zakopanem są zapełnione (zabukuj pobyt z wyprzedzeniem - wynajem apartamentów w Zakopanem). Czarny Staw pod Rysami jest trzecim co do powierzchni oraz drugim pod kątem głębokości jeziorem typu górskiego w Tatrach. To jedno z takich typowych jezior krajowych, to znaczy takich, jakie stworzone zostały w kotle powstałym przez wyżłobienie przez lodowiec powyżej progu. Ten zbiornik znajduje się na wysokości 1580 m n.p.m., ma prawie idealnie okrągły kształt. Kolejną atrakcją jest Gubałówka, czyli najpopularniejszy szczyt Skalnego Podhala. Jest bardzo tłumnie odwiedzana przez przyjezdnych. Wszystkich bez wątpienia przyciąga cudowna panorama Tatr. Będąc tam możemy dostrzec zróżnicowanie rzeźby oraz budowy geologicznej Tatr jak i piętrowość roślinną, która widoczna jest na jego północnych stokach.


apartamenty
Redaktor: TravelingOtter
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
To właśnie dla Gubałówki sporo osób specjalnie przyjeżdża w Tatry, turyści wynajmują więc licznie apartamenty Zakopane, aby wejść po raz kolejny na Gubałówkę. No i na koniec pamiętajmy także o Dolinie Kościelskiej. Jest długa na dziewięć kilometrów, znajdują się na niej malownicze polany, monumentalne skały oraz ciekawa przyroda. Niepowtarzalne krajobrazy powodują, iż jest to na pewno jedno z piękniejszych miejsc w Tatrach. Gdy znajdziemy się w Tatrach, a nie uda nam się znaleźć noclegu w Zakopanem, to nie ma się co martwić, gdyż okoliczne miejscowości oferują równie dobre apartamenty. Na pewno jak apartament Kościelisko jest także świetnym rozwiązaniem. Zobacz tu: Kościelisko - apartamenty do wynajęcia.
18-08-06 07:13:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.