Współczesna stolica pełna życia, czyli weekendowa podróż do Londynu

Jeżeli w sezonie letnim okaże się, że nie możemy liczyć na planowany, długi urlop w miejscu pracy, zawsze pozostaje nam jeszcze inna możliwość – szybka, trwająca jeden weekend podróż. Pozwoli nam ona na aktywny odpoczynek podczas zwiedzania wybranego miasta, skupiając się wyłącznie na najważniejszych miejscach, które wydadzą nam się najciekawsze. Oto jak może wyglądać tego typu podróż na przykładzie wyjazdu do Londynu.
Na wstępie musimy nabyćbilety lotnicze Londyn Warszawa, najlepiej jest jednakże zrobić to troszkę wcześniej przed planowanym wyjazdem. Warto również nadmienić, że Londyn jest idealnym miejscem na szybką podróż przy ograniczonym budżecie, ponieważ bilety lotnicze Londyn Warszawa nie są zbyt drogie (zerknij na tą stronę). Miejsca w samolocie kupowane z pewnym wyprzedzeniem są dużo tańsze, co pozwoli nam na znaczące obniżenie kosztów wycieczki.

Następne artykuły

Atrakcje Kłodzko – co sprawia, że należy przyjechać do tego miasta na wypoczynek?

kłodzko
Redaktor: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W dziedzinie turystyki nie można mieć wątpliwości, że spora liczba polskich turystów woli wyjazdy zagraniczne zamiast poruszania się na terenie naszego kraju. Ma to związek po pierwsze z naszą niewiedzą odnośnie tego, że również Polska oferuje wiele interesujących miejsc, które naprawdę trzeba zobaczyć. Należące niegdyś do naszych zachodnich sąsiadów miasto charakteryzuje się przede wszystkim wyjątkową architekturą, która w pełni przypomina układ urbanistyczny miast znanych w średniowieczu.


Kolejny krok stanowi wybranie atrakcji, które chcemy zwiedzić. W wypadku Londynu zadanie to nie należy do najprostszych, ponieważ miasto posiada przepiękną architekturę, a także mnóstwo ciekawych turystycznych atrakcji, które trzeba zobaczyć. Musimy więc zdecydować. co jest dla nas bardziej istotne – podziwianie kunsztu architektury Pałacu Buckingham i Gmachu Parlamentu czy obejrzenie niespotykanych eksponatów przechowywanych w British Museum i Muzeum Figur Woskowych A może chcemy poznać smak normalnego, brytyjskiego dnia spacerując po zmroku po Trafalgar Square czy Soho? Ważne jest jednakże, żeby wyboru dokonać jeszcze przed wylotem – zaoszczędzi nam to zastanawiania na miejscu, co sprawi, że będziemy mieć więcej czasu na zwiedzanie. Powinniśmy też z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o nocleg, gdyż szukanie hotelu na miejscu może się zakończyć nieprzyjemną niespodzianką.
Londyn
Redaktor: Gwydion M. Williams
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Przy wyborze noclegu należy pamiętać, że nasza wycieczka ma wyjątkowo intensywny charakter i najprawdopodobniej nie spędzimy zbyt dużo czasu w pokoju hotelowym. Dlatego też wybór noclegu ze wszelkimi opcjami opcyjnymi stanowi wyłącznie niepotrzebne tworzenie kosztów. Lepiej jest wybrać trochę tańszy hotel, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze spożytkować na lepszy cel – np. na obiad w jednej z renomowanych restauracji w Londynie czy bilet na wartą obejrzenia wystawę. Nabywając bilety powrotne warto postarać się o miejsca w samolocie przy oknie – panorama Londynu oglądana podczas lotu jest przepiękna i niewątpliwie zapadnie nam w pamięć.
Londyn
Redaktor: Jim Linwood
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Udane wakacje wcale nie muszą długo trwać i dużo kosztować – nawet krótka podróż może pozwolić nam gruntowanie wypocząć i zobaczyć interesujące miejsca. Wszystko jest uzależnione jednakże od dobrej organizacji – jeśli zaplanujemy podróż z większym wyprzedzeniem i biorąc pod uwagę wszelkie niezbędne kwestie, będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym urlopem, który będziemy wspominać przez długi czas.
20-09-04 07:39:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.