Współczesna stolica pełna życia, czyli weekendowa podróż do Londynu

Jeżeli w sezonie letnim okaże się, że nie możemy liczyć na planowany, długi urlop w miejscu pracy, zawsze pozostaje nam jeszcze inna możliwość – szybka, trwająca jeden weekend podróż. Pozwoli nam ona na aktywny odpoczynek podczas zwiedzania wybranego miasta, skupiając się wyłącznie na najważniejszych miejscach, które wydadzą nam się najciekawsze. Oto jak może wyglądać tego typu podróż na przykładzie wyjazdu do Londynu.
Na wstępie musimy nabyćbilety lotnicze Londyn Warszawa, najlepiej jest jednakże zrobić to troszkę wcześniej przed planowanym wyjazdem. Warto również nadmienić, że Londyn jest idealnym miejscem na szybką podróż przy ograniczonym budżecie, ponieważ bilety lotnicze Londyn Warszawa nie są zbyt drogie (zerknij na tą stronę). Miejsca w samolocie kupowane z pewnym wyprzedzeniem są dużo tańsze, co pozwoli nam na znaczące obniżenie kosztów wycieczki.

Kolejny krok stanowi wybranie atrakcji, które chcemy zwiedzić. W wypadku Londynu zadanie to nie należy do najprostszych, ponieważ miasto posiada przepiękną architekturę, a także mnóstwo ciekawych turystycznych atrakcji, które trzeba zobaczyć. Musimy więc zdecydować. co jest dla nas bardziej istotne – podziwianie kunsztu architektury Pałacu Buckingham i Gmachu Parlamentu czy obejrzenie niespotykanych eksponatów przechowywanych w British Museum i Muzeum Figur Woskowych A może chcemy poznać smak normalnego, brytyjskiego dnia spacerując po zmroku po Trafalgar Square czy Soho? Ważne jest jednakże, żeby wyboru dokonać jeszcze przed wylotem – zaoszczędzi nam to zastanawiania na miejscu, co sprawi, że będziemy mieć więcej czasu na zwiedzanie.

Jeśli chcesz przeczytać coś rzeczywiście bardzo przydatnego, sprawdź treść (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/weddings/) tej strony a z pewnością nie pożałujesz.

Powinniśmy też z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o nocleg, gdyż szukanie hotelu na miejscu może się zakończyć nieprzyjemną niespodzianką.
Londyn
Redaktor: Gwydion M. Williams
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Następne artykuły

Gdańsk jako doskonałe miejsce na krótki i długi wypoczynek. Co warto obejrzeć?

gdańsk
Redaktor: Marcin Polak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Chcemy zaplanować wyjazd na weekend, a może na kilka dni? Klasycznie mamy taki sam problem, a mianowicie gdzie się wybrać? Chcielibyśmy odpocząć, lecz rzecz jasna nie chcemy się nudzić. Chcemy poczuć troszkę inny niż normalnie, urlopowy nastrój, żeby choć na chwilę oderwać się od naszych codziennych spraw i obowiązków. Co będzie dobrym wyborem? Które miejsce może spełnić nasze oczekiwania? Gdańsk świetnie sprawdzi się i na weekendowy wypad i na długi pobyt, gdyż nie będziemy się tam nudzić.


Przy wyborze noclegu należy pamiętać, że nasza wycieczka ma wyjątkowo intensywny charakter i najprawdopodobniej nie spędzimy zbyt dużo czasu w pokoju hotelowym. Dlatego też wybór noclegu ze wszelkimi opcjami opcyjnymi stanowi wyłącznie niepotrzebne tworzenie kosztów. Lepiej jest wybrać trochę tańszy hotel, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze spożytkować na lepszy cel – np. na obiad w jednej z renomowanych restauracji w Londynie czy bilet na wartą obejrzenia wystawę. Nabywając bilety powrotne warto postarać się o miejsca w samolocie przy oknie – panorama Londynu oglądana podczas lotu jest przepiękna i niewątpliwie zapadnie nam w pamięć.
Londyn
Redaktor: Jim Linwood
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Udane wakacje wcale nie muszą długo trwać i dużo kosztować – nawet krótka podróż może pozwolić nam gruntowanie wypocząć i zobaczyć interesujące miejsca. Wszystko jest uzależnione jednakże od dobrej organizacji – jeśli zaplanujemy podróż z większym wyprzedzeniem i biorąc pod uwagę wszelkie niezbędne kwestie, będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym urlopem, który będziemy wspominać przez długi czas.
22-05-12 07:17:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.