Gdy potrzeba nam auta zastępczego w mieście Rzeszów szereg wypożyczalni samochodów oferuje nam pomoc

Auto jest dla wielu osób niezbędnym środkiem lokomocji. W przypadku, kiedy po kolizji nasze auto zostaje na pewien czas unieruchomione, posiadamy szansę skorzystać z auta zastępczego.


białe auto
Redaktor: Farrell Small
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Auto zastępcze Rzeszów jest zapewnione, kiedy staramy się o nie z tytułu OC sprawcy karambolu (więcej informacji). Tymczasowe auto, czy też zwrot kosztów za transport jest nam zagwarantowany na podstawie kodeksu cywilnego, na bazie którego ubezpieczyciel jest zobligowany do pokrycia normalnych konsekwencji strat. Zarówno w przypadku pozyskania auta tymczasowego z tytułu OC lub AC pojazd ten nie przysługuje nam nieskończenie długo.

Na ogół TU gwarantuje nam auto na tyle dni ile potrzebujemy na naprawienie, bądź zakup nowego samochodu jeśli tamten: oceń nasz profil http://welldent.pl/ został na dobre uszkodzony. Jeśli przesuwamy za długo i zaniedbujemy tą sprawę, po określonym w umowie okresie wóz zostanie nam zabrany.

Przed wypożyczeniem pojazdu zastępczego warto złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy odpowiednie oświadczenie, że zamierzamy skorzystać właśnie z tego wyjścia. Ażeby nie ustalono, że zamiar wynajmu pojazdu zastępczego jest nieuzasadniona, należy zaakcentować, że pojazd jest nam konieczny, gdyż służy nam np. do dojazdu do pracy, czy dowożeniu dzieci do szkoły.

Umowa ubezpieczeniowa autocasco jest dobrowolną umową cywilną i jej warunki określają strony ją zawierające. Jeśli w umowie założony został taki zapis, przysługuje nam darmowy wynajem pojazdu przejściowego. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie oferuje pojazdy zastępcze różnej klasy.
Należy również podkreślić, że jeżeli z winy ubezpieczyciela nie otrzymamy należnego samochodu, który należy nam się z polisy autocasco, możemy wypożyczyć auto (ważny link) na własny koszt i starać się o zwrot kosztów.


pomoc drogowa
Redaktor: Simon_sees
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Możemy po zameldowaniu szkody ubezpieczycielowi udać się do wypożyczalni, gdzie dostarczymy tylko numer szkody i numer polisy sprawcy kraksy. W takim przypadku wypożyczalnia dokona wszystkich formalności i w naszym imieniu rozliczy się z firmą ubezpieczeniową. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by cena najmu odpowiadała przeciętnym cenom w rejonie, bo ubezpieczyciel jest w stanie odmówić całkowitej refundacji wynajmu samochodu.
18-08-29 16:58:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.