Interesujące miejsca, jakie warto zwiedzić na Mauritiusie

Zamyślasz podróż na rajską wyspę? Przeczytaj co musimy zobaczyć na Mauritiusie kiedy już znudzi Ci się odpoczywanie pod palmą czy kąpiele w krystalicznie czyściutkiej wodzie.


Turystyczne atrakcje, wodospady, punkty widokowe, piesze włóczęgi oraz ogrody botaniczne.
nocleg
Redaktor: M 93
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


internecie
Redaktor: Kamil Świdrak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Tak wygląda Mauritius z dala od wybrzeży. Przy wodzie wykreowano reprezentacyjną dzielnicę grodu: port Luis Waterfront. Handlowe centrum przeznaczone głównie dla turystów, z uliczkami udekorowanymi fontanną oraz wiszącymi nad głowami turystów barwnymi parasolami.

Nie wahaj się: przejdź do strony, by poznać ciekawe informacje na opisywany w artykule zagadnienie. Oczekujemy na twoją opinię!

Wniebowzięci będą na pewno Filateliści, ponieważ tuż obok, w ładnym budynku poczty będą mogli uzupełnić własną kolekcję. Mauritius był piątym krajem na świecie, który rozpoczął wydawać znaczki, a pierwsze z nich z ceną ponad 1 miliona dolarów uznawane są przez specjalistów jako najrzadsze i najcenniejsze na świecie. Warto zatem gruntownie przemyśleć sprawunki.


Rezerwat Siedmiu Kolorów Ziemi. Jest to jedna z najbardziej znanych turystycznych atrakcji na Mauritiusie. Wydmy stworzone z powulkanicznej ziemi dosłownie mienią się odcieniami: czerwień, brązowy, zielony, fiolet, błękitny oraz żółty. Efekt a także jego natężenie zależą w dużej mierze od kąta padania światła a także pory dnia. Narodowy Park Black River Gorges to ideale miejsce na spacerek lub całodzienną wędrówkę. Przy parkingu rozpoczynają się szlaki piesze, jakimi można dojść do kaskady albo na punkt widokowy.
Ze szczytu, na którym ustawiony jest punkt widokowy admirować możesz ładną panoramę wysepki. Cichutko, bajecznie i malowniczo. Wstęp bezpłatny.
22-11-21 07:37:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.