Prezentuj się szykownie zwłaszcza zimą

Jeżeli kochamy się najlepiej prezentować, mamy łatwiejsze zadanie latem. Zimą ciężkie buty oraz grube kurtki skutecznie utrudniają owo zadanie. Należy się zatem dobrze zastanowić nad doborem odpowiednich ubrań i butów.


Bieszczady
Redaktor: Andrzej Wójtowicz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Inne obuwie wybierzemy, kiedy idziemy w góry a inne do miejskich szaleństw.


Mamy prawdziwe szczęście, jeśli mieszkamy w sporym mieście. Tam zima często bywa łagodniejsza. Wybrane przez nas dobre buty zimowe nie zawsze muszą więc być toporne i grube. Musimy bowiem pamiętać, iż prawdziwe buty zimowe nie pasują do wielu eleganckich jak również sportowych ubrań. Jeżeli zatem mieszkamy w mieście zdecydujmy się na typowe miejskie obuwie. Najkorzystniej, gdyby sięgały one za kostkę w razie chlapy czy cieniutkiej warstwy śniegu. Przyda się również gruba podeszwa, jaka uchroni nasze stopy przed chłodem. Jak widać wymagania nie są nazbyt duże, dlatego z pewnością odnajdziemy modne buty w atrakcyjnej cenie.


Dieta dla zdrowych oczu
Redaktor: sxc.hu
Zaczerpnięte z: sxc.hu


Całkiem odmiennie sprawa się ma, jeżeli chodzi o dobre buty zimowe do wypraw górskich. Dobór tych butów nie jest łatwy, gdyż mamy co do nich wiele wymagań. Powinny mieć dobrą przyczepność, być ciepłe oraz komfortowe. Odpowiednie buty górskie winny być jeszcze wodoodporne. Winny również wyznaczać się dużą oddychalnością. Jeżeli zdecydujemy się na obuwie skórzane, należy pamiętać o regularnym impregnowaniu skóry. Jeżeli pragniemy, aby było nam cieplej w naszych butach, warto zakładać dodatkową, grubą parę skarpetek.


Następne artykuły

Zalety urlopu w górach

gospodarka
Redaktor: Péter Molnár
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Masz pojęcie, z jakiego powodu warto wybrać się na wakacje w góry? Kiedy znajdujemy się powyżej 1000 m n.p.m. ustrój wytwarza więcej czerwonych krwinek, rozszerzone naczynia krwionośne przyspieszają transport tlenu oraz składników odżywczych, polepsza się nastrój oraz kondycja.


Jeżeli eksplorujemy wymagające tereny skalne najlepiej nabyć elastyczne obuwie, przykładowo buty ze skóry wysokiej klasy. Pamiętajmy, by generalnie wybierać buty najlepszej klasy. Wówczas każda wycieczka (poznaj oferty last minute coral trawel) górska lub wycieczka miejska z pewnością będzie udana.
23-09-04 17:28:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.