Biegać każdy może!

Jeśli jeszcze nie połknęliście biegowego bakcyla lub w dalszym ciągu skutecznie opieracie się sugestiom bliskich, którzy proponują wspólny jogging, załóżcie sobie plan na najbliższy miesiąc: spróbuję. Wszak nic nie tracę, mogę jedynie zyskać.

Buty do biegania PUMA Faas 600
Redaktor: PUMA
Zaczerpnięte z: treningbiegacza.pl
Coraz więcej Polaków zakochało się w bieganiu, temu nie da się zaprzeczyć. Dlaczego to robią? Dla zdrowia, relaksu, udowodnienia sobie i innym, że dadzą radę. Dodatkowo to tani sport, gdyż aby biegać niekonieczne są przebyte kursy czy profesjonalne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, wygodne ubranie sportowe i... ruszamy w trasę.

Stopy to część ciała szczególnie narażona na różnego rodzaju kontuzje podczas biegania. Z tego powodu tak ważne jest, aby zakupić model obuwia przeznaczony specjalnie do joggingu. Godnymi uwagi, szczególnie cieszącymi się wielką popularnością, są buty Puma Faas 300. Lekkie, sprężyste, pozwalają biegać naprawdę szybko, zapewniając przy tym dobrą amortyzację.

Następne artykuły

Kto musi trenować w klubie fitness?

Star Fitness 5
Redaktor: Rafał Depa
Zaczerpnięte z: Rafał Depa
W chwili obecnej w praktycznie każdym większym mieście na terenie Polski spotkamy przynajmniej jedną profesjonalną siłownię – doskonale pokazuje to, że bardzo wielu ludzi pasjonuje się takimi właśnie ćwiczeniami i usiłuje regularnie się nimi zajmować. Trudno jednak byłoby się dziwić temu, że takie rzeczy są obecnie tak bardzo popularne, bo każdy z nas może dzięki nim efektywnie troszczyć się o swoją kondycję, a przy odpowiednio ciężkiej pracy również wypracować u siebie faktycznie wymarzoną sylwetkę.


Delikatna jak pajęczyna cholewka oprócz tego, iż świetnie się prezentuje, zapewnia również bardzo dobrą wentylację. Są to buty sportowe, które przypadną do gustu każdemu biegaczowi, ceniącemu minimalizm. Idealnie jest kiedy ubranie sportowe zapewnia dobrą wentylację, a płaskie szwy pomagają uniknąć nieprzyjemnych otarć i podrażnień. Naszą uwagę powinny przykuć elementy odblaskowe (np. przy kołnierzyku) czy kontrastowe wstawki, które zapewniają nam bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach. Pamiętajmy, trening o poranku lub wieczorem w chłodniejszy dzień wymaga długiego rękawa.

Odbiciem naszej sprawności fizycznej jest tętno spoczynkowe – jeśli nie jest nam obca aktywność fizyczna, mamy niższe tętno. A wiedzmy, że im wolniej bije nasze serce, tym jesteśmy w lepszej kondycji. Pomiar przeprowadzamy rano, najlepiej w pozycji leżącej. Wiedząc jakie posiadamy tętno, jesteśmy w stanie analizować codziennie stan organizmu i pod tym kątem dostosowywać poziom treningów.

Amatorzy joggingu twierdzą, że jeśli biegniemy wolno 21 kilometrów i w tym czasie nie udało nam się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny. Dlatego wyruszajmy przed siebie, a z całą pewnością znajdziemy wyjście z każdej sytuacji.
17-12-05 13:22:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.