Jak skutecznie przyszykować się do wyjazdu na narty?

Odpowiednie przyszykowanie się do zimowego szaleństwa na stoku stanowi podwalinę udanego szusowania.


Na pewno warto pamiętać, iż wyjazd narty, to nie tylko przyjemne spędzanie czasu wolnego, ale również znaczny wysiłek fizyczny.
Pokój, salon domowy
Redaktor: Jaysin Trevino
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Pomimo, że na szczyt wjeżdża się wyciągiem, to już sam zjazd wymaga odpowiednich umiejętności a także nie lada kondycji. Brak wcześniejszego przygotowania się do wyjazdu na stok może obrócić wniwecz nawet najlepiej zaplanowany wypad. Stąd też zawczasu należy rozpocząć przygotowania do zimowego szaleństwa. Mogłoby się zdawać, iż w czasie jazdy na nartach bądź snowboardzie angażowane będą wyłącznie mięśnie nóg. Nic w wyższym stopniu mylnego. Owszem to dokładnie owa część ciała w największym stopniu pracuje podczas białego szaleństwa, jednak narciarstwo angażuje praktycznie wszystkie muskuły człowieczego ciała.

Jeśli masz ochotę zgłębić większą ilość wiadomości na przedstawiany temat, to spójrz na opublikowany tutaj (http://hotelpanorama.pl/przyjecia/chrzciny) post a odnajdziesz pokrewne interesujące informacje.

Niesłychanie intensywnie pracują też mięśnie odpowiedzialne za podtrzymanie prawidłowej postawy ciała. Nie wolno zapominać też o dużych obciążeniach, jakie w trakcie jazdy na nartach bądź snowboardzie oddziałują na stawy i więzadła.


Treningi modelujące przygotowujące do wyprawy na narty muszą koncentrować się głównie na poprawie siłowej wytrzymałości. Wynika to z tego, iż w czasie szusowania nie musimy pokonać nie wiadomo jak ogromnych oporów. Zachowanie prawidłowej pozycji podczas jazdy na nartach wymaga stałego napięcia muskułów znajdujących się w obszarze pośladków, brzucha, a także wielu innych fragmentów ciała.
Zakładając, że na stoku spędzamy statystycznie od czterech do sześciu godzin, to w/w muskuły każdego dnia białych szaleństw wykonują ogromną pracę. W swych przygotowaniach do wyjazdu na narty warto również uwzględnić ćwiczenia koordynacyjne.
23-09-08 07:28:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.