Dlaczego korzystnie wykonywać regularne ćwiczenia? Co nam gwarantuje aktywność fizyczna? Jakie są największe zalety?

Z różnymi ćwiczeniami, uprawianiem sportu oraz wszelkiego rodzaju aktywnością jest tego rodzaju kłopot, iż ciężko się do tego zabrać. Jednakże na pewno dobrze, bo taka aktywność bardzo dobrze wpływa na samopoczucie, sprawia, że chce nam się żyć.

ćwiczenia na świeżym powietrzu
Redaktor: Michael Coghlan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Niektórych z pewnością trudno do tego przekonać, ale całe szczęście mamy powody, jakie każdego mogą przekonać. Podczas ćwiczeń np. organizm tworzy tzw. hormony szczęścia, co oznacza endorfiny. Odpowiadają one za świetny nastrój, w jakim znajdujemy się po treningu. Z pewnością więc więcej ruchu to mniej stresu. Po każdym treningu czuć, iż było warto. Wysiłek fizyczny na pewno mobilizuje układ immunologiczny.


Dla zwiększenia wytrzymałości organizmu najlepsze są wytrzymałościowe sporty, jak aerobik czy szybkie pływanie, najkorzystniej uprawiane dwa-trzy razy w tygodniu. Organizm podczas tego typu ćwiczeń jest dotleniony, ponieważ pęcherzyki płucne bardziej sprawnie likwidują szkodliwy dwutlenek węgla. Ponadto, do komórek organizmu jest w stanie docierać zwiększona dawka tlenu, to sprawia, że polepsza się praca wszystkich narządów.


Następne artykuły

Trening i dieta kulturysty nie taka znowu łatwa rzecz

książki
Redaktor: AnnieAnniePancake
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dla każdego ceniącego się kulturysty sposób żywienia oraz ćwiczenia to priorytety. Jedno musi współpracować z drugim.


Istnieje sporo mitów odnoszących się do treningu mięśni brzucha. Brzuch bywa taką częścią ciała, którą uwielbiamy się chwalić latem.


Wiadomo, że tego typu ćwiczenia najlepiej wykonywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a również warto korzystać z pomocnych gadżetów, takiego rodzaju jak opaska fitness- opaska fitness. Wysiłek fizyczny nie tylko pomoże nam modelując sylwetkę i spalając kalorie, lecz jeszcze sprawi, iż nawet po zakończeniu treningu będzie mógł spalać większą ilość kalorii. Najlepiej zobrazować to na tego rodzaju przykładzie, iż kilka godzin po skończonych ćwiczeniach, gdy siedzimy wygodnie w fotelu, nasz organizm ciągle spala niepotrzebne kalorie. To wartość, której nie da się przecenić.

kobiety biegające po parku
Redaktor: iStock
Zaczerpnięte z: iStock
Wiadomą zaletą fizycznych ćwiczeń jest także bardziej korzystny wygląd, bo nie ulega wątpliwości, iż regularna aktywność wpływa na tę sferę. To bardzo ważne, gdyż podnosi naszą samoocenę, więc czujemy się w lepszej formie. Aktywność to również łączenie miłego z pożytecznym, np. jak lubimy pływać to najlepiej kupić aparat wodoszczelny, aby uwieczniać ciekawe podmorskie życie- ceneo. Zyskujemy więc na zdrowiu, a także wzbogacamy nasze zdolności poznawcze i ogólnie mniej się nudzimy.
17-08-26 10:25:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.