Jakie potrawy warto spróbować przebywając w bułgarskim Obzor?

miasto to zalicza się do cichych kurortów także w szczycie sezonu. Bazy noclegowe tworzą niewielkie hotele i pensjonaty. Są również nowe kompleksy noclegowe.


Wschodnia część Obzor otoczona jest Wyżyną Stara Pianina.
deska
Redaktor: @sage_solar
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Na zachodzie ciągną się grzbiety gór, a granicę północną wyznacza rzeczka Dvoynista. Z Warny oraz Burgas jeżdżą co jakiś czas autobusy liniowe.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odsyłacz do źródła, a poznasz informacje na omawiany temat, który niewątpliwie Cię zainteresują.

W letnim sezonie są wspomagane przez indywidualnych przewoźników. W tym mieście odnaleźć można bardzo dużo lokali gastronomicznych. Te lokale proponują potrawy kuchni bułgarskiej i kuchni międzynarodowej. Warto jest spróbować dań z owoców morza. Na plaży także można odnaleźć kilka barów. W okolicy odnajdziemy kilka supermarketów i sklepów oraz markety z pamiątkami. Największą popularnością cieszą się towary skórzane. Wieczory w Obzor spędzić można by w licznych kawiarniach, gdzie panuje nieustannie wspaniała atmosfera. Nocne kluby oraz dyskoteki są przepełnione muzyką i bardzo świetną zabawą do samego rana. Największa atrakcja miasta to sześcio kilometrowa plaża i mały park z ruinami świątyni rzymskiej.


książki


W mieście tym odnajdziemy także zachowane ruiny świątyni Jupitera. Na południu miasta w pobliżu Przylądka Emina, znajdują się ruiny twierdzy greckiej pod nazwą Paleokastro. Miasto to leżało w przeszłości na skrzyżowaniu ważnych handlowych tras. Strzeżone było przez fort, który zbudowany był przez Rzymian. Bułgarska kuchnia posiada bardzo wiele wspólnego z kuchnią bałkańska (macedońską czy turecką). Narodową potrawą wszystkich Bułgarów jest tarator. Jest to ogórkowy chłodnik, który podawany jest zazwyczaj jako przystawka. Warto także spróbować szopskiej sałatki, która robiona jest z pomidorów, ogórków oraz świeżej pietruszki, papryki, cebuli oraz owczego sera. Popularne danie to także kawarma.
Jest to gulasz z warzywami i mięsem, który serwowany jest w glinianym naczyniu. Smakuje on najlepiej z czerwonym winem i z chlebem. Bardzo znaczną popularnością cieszy się także kebabczeta. Jest to bułgarskie danie z mięsa mielonego, które jest następnie robione na ruszcie.
22-01-29 07:40:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.