Kiedy w Polsce nadal jest zimno, powinniśmy uciec na jakąś wyspę — na Cypr

Każdy z nas śni już o tym, żeby w końcu było cieplej. Kupmy zatem bilety lotnicze do Larnaki.


Pewnie nie każdy z nas słyszał o Larnace, gdyż nie jest to stolica Cypru.
pogoda
Redaktor: Stefan Fussan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jednakże mamy tam połączenia lotnicze z naszego kraju i już po krótkim czasie będziemy w stanie radować się słońcem i ładną pogodą. W samym mieście jest ładna promenada wzdłuż plaży i kilka ciekawych miejsce wartych odwiedzenia. Można na przykład zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli mamy zamiar na Cyprze być więcej niż cztery dni, to warto byśmy wypożyczyli samochód i odkryli więcej. Larnaka jest fantastycznym miejscem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale też do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie kraju.

Już teraz wejdź na ten odsyłacz i zweryfikuj info u źródła (https://statkiempotrawie.com/cennik), by mieć stuprocentową gwarancję, że jakiekolwiek wiadomości publikowane na takiej witrynie są miarodajne.

I tak przykładowo można zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam przepięknie. Można podziwiać widoki oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tam warto zwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdziemy ruiny willi i przepiękne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może powinniśmy udać się w głąb kraju. Górzysty Cypr jest w stu procentach inny niż nadmorskie miasta. Tu życie toczy się leniwie w małych wioskach.
W restauracyjkach wypijemy świetną kawę oraz przekąsimy również pyszne specjały. Mieszkańcy pewnie będą się nam przypatrywać z ciekawością, ponieważ nie przyjeżdża w te rejony zbyt duża liczba turystów.
22-01-12 07:49:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.