Co przynosi wykorzystanie małej architektury przy aranżowaniu ogrodu?

Wyobraź sobie śliczny ogródek, który otoczony jest śliczną rosnącą tam roślinnością. Poprzez drzewka przedostaje się delikatne słoneczne oświetlenie, natomiast w ocienionym miejscu odnajdziesz idealny kącik do relaksu: wiszący pomiędzy konarami hamak.


zdjęcia
Redaktor: Chris
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


architektura
Redaktor: Garrett Coakley
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Z takiego miejsca może rozpościerać się przepiękny widok na wielobarwne rabaty czy też ścieżki poukładane z wielką solidnością prowadzące na lubiany balkon prosto do altanki. Ogródek to realizacja marzeń wielu ludzi. Jeżeli zastanawiasz się, jak zagospodarować dobudowaną przy domu enklawę niezależnie od metrażu, to przeczytaj poniższy artykuł. Donice, fontanny, kolumny, łuki czy altanki, schody, dekoracyjne oczka wodne - ogródek może być pełny małej architektury. Może wyglądać w takiej sytuacji prześlicznie, nadaje charakterystycznego smaczku stylizacji, a co w tym jest najbardziej istotne, w większej części przypadków oprócz aspektów estetycznych, ma praktyczne wykorzystanie. Znakomitym przykładem mogą być wykonane z kamienia piece, ławki lub nawet nawierzchnie w postaci ścieżek lub schodków.


Te ostatnie również mogą wyznaczać specyficzny rozdział ogrodu na konkretne elementy: dekoracyjne, wypoczynkowe lub rolne. Warto więc pamiętać o tym, że przy aranżowaniu ogrodu czy tarasu obowiązują takie same zasady co we wnętrzach domu.


Następne artykuły

Co pięknego skrywa się w legnickich zakamarkach – poradnik dla turystów

legnica
Redaktor: János Korom Dr.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Legnica to pełne czaru miejsce dolnośląskie znane ze szanowanego teatru, pięknych parków , a także pociągających wydarzeń kulturowych. Jest to miasto, które z pewnością warto obejrzeć w trakcie zwiedzania Dolnego Śląska. W takim celu przyda się znajomość wspaniałych miejsc na nocleg.


Trzeba traktować zatem aranżację strefy pod chmurką tak, jakbyśmy projektowali salon, w którym oprócz komfortowych mebli turystycznych, żywych ozdób, muszą osiedlić się użyteczne dla relaksu akcesoria. Poza tym tego typu mała architektura to również znakomity składnik ozdobny, który z pewnością na długo zapisze się w pamięci osób, które zobaczą Twój ogród.
23-02-01 07:30:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.