Niejedno dziecko w szkolnym wieku ma ochotę spędzać dużo czasu z kolegami, na przykład na obozie

Obóz i kolonie to rewelacyjna opcja dla niejednego szkraba, ponieważ uczy się tam samodzielności oraz ma możliwość poznać nowych znajomych.


Gdy nasz szkrab idzie do szkoły i widzimy u niego potrzebę tworzenia nowych więzi z rówieśnikami, to mądrym pomysłem będzie wysłanie go na jakikolwiek obóz.
turystyka
Redaktor: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu


Mógłby być to wakacyjny wypad daleko od domu czy na początek półkolonie w mieście, w którym jesteśmy. Decyzja uzależniona jest od tego, czego będzie chciał nasz szkrab. Najistotniejsze jest to, by do niczego go nie zmuszać i podążać za jego potrzebami. Jeżeli przykładowo lubi wodę, to możemy go zapisać na obóz (obozy sportowe dla dzieci) żeglarski. Jednakże jeśli kocha konie, to obozy jeździeckie będą dla niego najlepszym planem. Długość obozu również jest ważna. Jeżeli to pierwszy wypad naszego szkraba bez nas, to dobrze będzie nie szaleć i zdecydować się na krótszy (tygodniowy) obóz. Ważne jest także to, żeby wybrać dobrych organizatorów. Powinni oni gwarantować specjalistyczną opiekę. Muszą być również sympatyczni, aby szkraby ich lubiły. Całkowicie beznadziejnym pomysłem jest oddanie urwisa pod opiekę kogoś, kto krzyczy. Wówczas nasz smyk mógłby się uprzedzić do wyjazdów i nie mieć ochoty już nigdzie jechać w przyszłości. Na dodatek, opiekunowie muszą być w stanie udzielać pierwszej pomocy. Ważne jest również to, co nasze maleństwo będzie jadło.
Stołówka powinna serwować smaczne oraz treściwe posiłki, aby smyk nie chodził do sklepików i nie wcinał słodycze pomiędzy posiłkami. Warto popytać wśród znajomych, które obozy polecają.
23-06-22 07:40:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.