Amsterdam - magiczne miasto rowerów

Jest takie magiczne miasto na świecie, gdzie rowerzyści czują się jak w niebie. Miasto, gdzie zachwycą nas wąskie kamieniczki oraz urokliwe kanały. Zatem - komu w drogę, temu czas, ponieważ czeka na nas Amsterdam.


Co warto zwiedzić w Amsterdamie?


W stolicy Holandii każdy znajdzie coś dla siebie.


wiatraki
Redaktor: phault
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jest to miasto, którego nie sposób nie pokochać. Zachwyci ono każdego. Jedni pokochają je za muzea z dziełami sztuki największych malarzy, inni za tolerancję oraz ogólnie panujący luz, a jeszcze inni za przyjaznych i pomocnych mieszkańców. Warto wybrać się do Amsterdamu, aby na własnej skórze przekonać się, czym nas zachwyci miasto. Jeśli przybędziemy do miasta latem, to obowiązkowo powinniśmy się wybrać na wycieczkę łódką po kanałach. Będzie to na pewno bardzo miłe przeżycie. Jeśli wybierzemy się na taki rejs z ukochaną osobą, to będzie niemal tak romantycznie, jak w Wenecji. Jeśli chodzi o zwiedzanie miasta, to warto po prostu zgubić się w małych i urokliwych uliczkach oraz przy kanałach. Niemal każdy kolejny budynek będzie nas wprowadzał w zachwyt. Dla miłośników sztuki godne polecenia są na pewno 3 muzea: Muzeum dom Rembrandta, Muzeum Van Gogha i Muzeum Narodowe, czyli Rijksmuseum. Znajdziemy tam przykłady znanych dzieł wielkich holenderskich artystów.


samochód marki Ford
Redaktor: Kyle Harris
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Co zjeść i wypić w Amsterdamie?


Następne artykuły

W jaki sposób przygotować się do wyprawy rowerowej?

kwatery prywatne
Przygotowując się do ekskursji rowerowej, krótszej bądź dłuższej, powinno się wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest naturalnie bicykl. Sprawdzenie stanu technicznego przed każdym wyjazdem jest nieodzowne – przed wszystkim chcemy bezpiecznie dotrzeć do celu (jak też naturalnie powrócić), pomoże nam ustrzec się niemiłych niespodzianek.


stolica Holandii jest miastem, gdzie będziemy mogli spróbować wyjątkowo dobrych piw. Są tu niemal wszystkie ich rodzaje - od jasnych przez smakowe i aż do ciemnych. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej że w każdym pubie znajdziemy inne propozycje na kranach i w butelkach. Co do jedzenia, to znajdziemy tu restauracje niemal z wszystkimi kuchniami świata. Bez problemu zatem będziemy mogli zajadać się japońskim sushi czy amerykańskim steakiem. Jeśli jednak chcemy spróbować czegoś typowo holenderskiego, to na pewno powinien spróbować marynowanego śledzia - to po prostu czysta poezja. Nawet jeśli ktoś nie przepada za tą rybą, to może być zdziwiony, gdyż jego smak jest zupełnie inny od tego, który znamy z Polski. Oprócz tego powinniśmy się skusić na krokiety z tak zwanej ściany. Na wspomnianej ścianie umieszczone są okienka, w których znajdują się krokiety. W każdej jeden.


Musimy wybrać ten, który chcemy zjeść. Musimy wtedy wrzucić odliczoną ilość monet i okienko otworzy się. Będziemy mogli wyciągnąć krokieta na papierowej podstawce i cieszyć się smakiem chrupiącej skórki oraz gorącego farszu wewnątrz. W ten przyjemny sposób (czyli szybko i tanio) będziemy mogli zaspokoić nasz głód.
18-02-05 08:52:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.