Świetne miejsca na terenie naszego kraju na spędzenie letniego urlopu

Szwajcaria Kaszubska wchodzi w skład Pojezierza Kaszubskiego. Pięknie ukształtowany krajobraz, liczne szlaki rowerowe, wodne oraz narciarskie sprawiają, że do tej części naszego kraju każdego roku przybywają ogromne ilości turystów, którzy pragną wypocząć z dala od hałasu wielkich miast.


Szwajcaria Kaszubska jest regionem bardzo niezwykłym. Na turystów czeka tutaj blisko siedemset jezior , które otoczone są gęstymi lasami. To prawdziwy raj dla miłośników wędkowania i zbierania grzybów. W położonych tutaj jeziorach spotkać można okonie, sielawy i szczupaki. W sezonie letnim w lasach pełno jest grzybów oraz jagód. Zawsze uśmiechnięci mieszkańcy wyjątkowo chętnie witają przybywających z całego kraju, a coraz częściej również z zagranicy, turystów. Większość z nich jako pamiątkę z regionu przywozi zrobione ręcznie tabakiery. Szwajcaria Kaszubska kryje bardzo dużo magicznych miejsc, zalicza się do nich między innymi Chmielno – jedna z cieszących się największą popularnością miejscowości wypoczynkowych na Kaszubach, nazywana często kaszubskim Saint-Tropez. Przyjeżdżających turystów witają dwa niezwykle piękne jeziora – Kłodno, Białe – oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej.
jezioro
Redaktor: evoonia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Cieszącą się niezwykłą popularnością miejscowością turystyczną Kaszub są Wdzydze. Przez miejscowość przeprowadzony został znakowany kolorem czerwonym Szlak Kaszubski. Szlak Kaszubski biegnie przez najbardziej urokliwe części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz przez Wzgórza Szymbarskie. Największą sławę nadał jednak miasteczku najstarszy w całej Polsce skansen, czyli Kaszubski Park Etnograficzny. Dogodne usytuowanie nad jeziorem sprawia, że miejsce to jest chętnie odwiedzana przez turystów. Nie ma się więc co dziwić, że mieszkańcy zatroszczyli się o stworzenie świetnej bazy noclegowej i gastronomicznej.

Decydujący się wypoczywać tu turyści mogą liczyć na noclegi (polecam ofertę dotyczącą: poznań noclegi pracownicze na spijtanio od sprawdzonego portalu do wyszukiwania noclegów) Wdzydze oferuje je zaś w licznych pensjonatach, domach wypoczynkowych i wczasowych, w gospodarstwach agroturystycznych. W sezonie letnim turystów jest jednak tak wielu, że warto rezerwować nawet kilka miesięcy wcześniej noclegi Wdzydze bowiem jest teraz wyjątkowo popularne. Dzięki temu będziemy mogli być pewni, że nie pozostaniemy bez miejsca do spania i zostaniemy tam dłuższy czas. Kaszuby są tak urokliwe, że naprawdę trzeba tam pojechać na więcej niż tylko na jeden dzień. To obszar naszego kraju, w którym każdy bez wątpienia znajdzie dla siebie coś interesującego.
20-09-02 08:00:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.