Enoturystyka fantastycznym pomysłem na udane spędzenie urlopu

Nie wiesz, jak spędzić nadchodzący urlop? Jeżeli nie planujesz tradycyjnego wypoczynku w górach czy nad morzem w jednym z ciepłych, zagranicznych krajów, postaw na enoturystykę. Chociaż enoturystyka w Polsce jeszcze nie jest mocno rozwinięta, to jest kilka miejsc, do jakich można pojechać, by uzyskać interesujące informacje dotyczące wina.
wino
Redaktor: MSM MOŃKI
Zaczerpnięte z: MSM MOŃKI
Enoturystyka jest bowiem odnogą turystyki skupiającą się na problematyce wina, a dokładniej na uprawianiu winorośli, produkowaniu niniejszego trunku oraz jego bukietach. Udając się na przedstawiany wyjazd mamy okazję zajrzeć do gospodarstw winiarskich i na własne oczy zobaczyć, jak odbywa się cały proces wytwarzania trunku i degustować wina, jakich dotąd nie miałeś okazji spróbować. Dobrze jest skorzystać ze sposobności rozmów z osobami, które na co dzień zajmują się tym tematem, ponieważ na pewno będą mieć sporo do opowiedzenia. Jeśli jedziemy na wyjazd organizowany, bez wątpienia będziemy mieć zapewnionego przewodnika, od którego również dowiemy się wielu interesujących informacji. Z takich wakacji wrócimy z jeszcze lepszą wiedzą w temacie trunku, który doceniamy ponad wszystkie inne alkohole. Co więcej będziemy mieć sposobność skorzystania apetycznych, lokalnych potraw, które potem odtworzymy w zaciszu własnego domu, podając do nich idealnie dobrane wino. Dobrze jest zamówić nocleg położony w pobliżu winiarni, a najlepiej wybrać gospodarstwo enoturystyczne. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na tego rodzaju wczasy, takie wyjazdy wielokrotnie organizowane są w firmach, jako metoda motywacji dla pracujących tam osób. Możesz dać propozycję takiej wycieczki na najbliższym spotkaniu firmowym, zwłaszcza gdy szefowi zależy na pozytywnej integracji załogi oraz częstokrotnie przygotowywał różnorodne atrakcje.


Następne artykuły

Relaks i rekreacja – urlop nad morzem 2014

Morze, plaża
Redaktor: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Odpoczynek nad morzem zaliczany jest do szczególnie pożądanych wśród Polaków możliwości spędzania wolnego czasu. Analizując odpoczynek nad morzem 2014 propozycje dopiero się zaczynają. Powinno się odpowiednio wcześniej zainwestować w letni urlop, gdyż domki letniskowe nad morzem przed sezonem można zabukować w okazyjnych cenach. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza niedrogie domki nad morzem, w szczególności propozycje skierowane do całych rodzin jak i zorganizowanych grup.

butelki
Redaktor: Council of Presidents
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jak widzisz enoturystyka jest doskonałym pomysłem na wyjazd. Możesz jechać sam albo zabrać ze sobą bliską ci osobę. Na przedstawione wyjazdy jadą zwykle mężczyźni po 40 roku życia, ponieważ nie należą one do szczególnie tanich form spędzania wakacji. Jeżeli wobec tego jesteś zwolennikiem wina oraz chcesz poznać jego nowe gatunki, aby jeszcze umiejętnej dobierać rodzaje win do posiłków oraz zdobyć ciekawą wiedzę, powinieneś skorzystać z propozycji enoturystyki. Enoturystyka w Polsce - Enoturystyka] to wiele rewelacyjnych miejsc, które możesz odwiedzić.
19-04-11 07:54:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.