Jakim sposobem szybko zweryfikować zdrowie swoich stawów lub mięśni?

Choć medycyna może pochwalić się nieustannym rozwojem i wręcz corocznie można zaobserwować nowe rodzaje walki z różnego gatunku dolegliwościami, sporo osób boryka się z trudnościami dotyczącymi bólu stawów.
Układ kostny i mięśniowy człowieka jest wystawiany na znaczne obciążenia – należy wiedzieć, że nawet kiedy nie uprawiamy wyczynowo żadnego sportu, na nasze stawy również działają znaczne siły: świetnym przykładem może być powszechna czynność wchodzenia po schodach, w czasie której na staw kolana działa obciążenie ponad 200 kg.

Osobami, które przeważnie narażone są na urazy stawów i mięśni są sportowcy - także amatorzy. Jednak kłopoty ze stawami są bardzo częste wśród różnych grup, nawet wśród takich, które nie uprawiają żadnego sportu. Jeśli odczuwamy dyskomfort powiązany z omawianymi fragmentami ciała, dobrze jest sprawdzić stan mięśni i połączeń stawowych za pomocą łatwych i niekosztownych badań, które wykonywane są bez niepotrzebnego oczekiwania, takich jak np. emg (czym jest diagnostyka EMG).
badanie
Dzięki temu badaniu można sprawnie ocenić stan układu nerwowego lub mięśni i choć samo badanie zwykle nie jest bolesne, czasem się zdarza, że możemy odczuwać lekkie bóle nawet do 3 dni po zabiegu. Innym znaczącym badaniem, które trafnie wystawi diagnozę, jest choćby usg kolana. Dzięki niemu można uzyskać wiedzę o stanie najważniejszych elementów kolana (jak choćby łąkotka), jest ono przy tym całkowicie bezbolesne. Do badania usg nie należy się specjalnie przygotowywać i nie ma do niego szczególnych przeciwwskazań (jak w wypadku opisanego już emg, gdzie nie może być ono wykonywane u pacjentów mających np. stalowe elementy w ciele). Warto mieć świadomość, że bardzo dużą rolę pełni badający lekarz, ponieważ to właśnie on może na bieżąco postawić diagnozę i skierować uwagę na zagrażające zwyrodnienia – zanim zdecydujemy się na usg, lepiej przeznaczyć nieco czasu na znalezienie wykwalifikowanego specjalisty, przykładowo .

Następne artykuły

Wyposażenie siłowni – na co patrzeć w trakcie nabywania urządzeń do ćwiczeń

siłownia
Redaktor: J@YGS
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Siłownia, nieważne czy domowa albo profesjonalna, musi być odpowiednio urządzona. Oczywiście, nigdy nie będziemy naciskani do kupowania urządzeń od najlepszych producentów. Nie ma znaczenia, na jaki sprzęt się wykosztujemy, najdroższych firm lub zrobiony własnoręcznie, na pierwszym miejscu zawsze powinno być bezpieczeństwo korzystających z urządzeń.


Lekceważenie nawet niewielkich dolegliwości powiązanych z bólami mięśni czy stawów może narazić nas na bolesne konsekwencje, które w przyszłości zazwyczaj wymagają interwencji chirurgicznej.

Zaczekaj minutę! Zaintrygował Cię post? Masz chętkę na następne ekstra informacje (https://www.skalnik.pl/woldex)? To miłe. Kliknij w poniższy link i przeloguj się do witryny z detalami na ten temat.

Nawet kiedy nie przepadamy za sportem, powinniśmy w razie wątpliwości wybrać się do lekarza – opisane badania nie są kosztowne, np. usg stawu to koszt trochę ponad 100 zł.
20-09-08 08:02:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.