O czym trzeba pamiętać wybierając się pierwszy raz do klubu fitness?

Chłopcy w młodym wieku często myślą o regularnym ćwiczeniu, ale nie mają stosownej wiedzy w tej dziedzinie. Niekiedy się zdarza, że nie mają oni nawet pojęcia o tym, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia, nie mówiąc już o sposobie odżywiania czy o dobrze przemyślanym scenariuszu ćwiczeń. Wybierając się na siłownię w młodym wieku powinniśmy zadbać o profesjonalny plan treningowy a to musi nam przygotować jedynie doświadczony trener.
siłownia
Redaktor: iStock.com
Zaczerpnięte z: iStock.com
Czasami możemy natknąć się na młodych ludzi, którzy nie mają pojęcia, co to są węglowodany, po co jest białko, nie mówiąc o tym, kiedy należy wszystko dawkować, czy podczas ćwiczeń, czy też po treningu, czy wcześniej węglowodany a potem budulec czy wręcz przeciwnie. Ludzie tacy idą na siłownię nie wiedząc kompletnie nic odnośnie najważniejszych reguł. Bez problemu można sobie wtedy mocno zaszkodzić, nie mówiąc już o braku efektów przy tego typu myśleniu. Na pewno niezwykle ważnym elementem bezpośrednio wpływającym na efekty ćwiczeń jest właśnie odpowiednio dobrana dieta oraz plan treningowy.

Kompletnie różnie będzie się robić ćwiczenia w sytuacji, kiedy pragniemy schudnąć i spalić tkankę tłuszczową a kompletnie inaczej będziemy ćwiczyć w przypadku, kiedy chcemy zdobyć masę mięśniową. W zależności od tego inna też będzie nasz dieta. Oprócz tych aspektów wyjątkowo ważną sprawą jest poprawne wykonywanie ćwiczeń pod względem technicznym. Sprzęt do siłowni jest tak zaprojektowany, aby odpowiednio ćwiczyć określone partie mięśni. Ważne jest, żeby
siłownia
Zaczerpnięte z: http://www.sport-shop.pl/
poprawnie ćwiczyć, nie tylko dlatego, że ćwiczenia w zły sposób nie przyniosą nam efektów, ale także dlatego, że bardzo łatwo możemy nabawić się jakiejś kontuzji.

Następne artykuły

Przydatne informacje na temat rejonu Podlasia, wykaz najbardziej popularnych jego turystycznych atrakcji.

wakacje - obrazeczek
Redaktor: Harco Rutgers
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pod koniec ubiegłego wieku przy podziale administracyjnym, jaki się dokonał w naszym kraju, utworzone zostało województwo podlaskie. Aktualnie zajmuje ono ponad 20 tysięcy kwadratowych kilometrów, co stanowi około 6,5 procenta powierzchni Polski.


Siłownie na ogół wyposażone są w profesjonalny sprzęt do siłowni, dzięki któremu wiele ćwiczeń będziemy mogli wykonywać w miarę poprawnie, jednak nie zapominajmy o tym, że nawet ćwicząc na takim sprzęcie, należy zasięgnąć opinii trenera. Niekiedy możemy także zastanowić się nad tym, czy nie lepiej będzie po kilku tygodniach ćwiczeń, kiedy już nauczymy się wykonywać wszystko jak należy, nie zakupić trochę sprzętu na siłownię i mieć możliwość ćwiczyć w domu. Po kilku miesiącach pieniądze za ten sprzęt zwrócą nam się, z racji tego, że nie będziemy musieli płacić karnetów. Dzisiaj dużo sieciówek proponuje naprawdę profesjonalny sprzęt. Co najlepsze, dosyć często występują tam promocyjne ceny, więc opłaca się zajrzeć w takie miejsca jak
18-07-11 16:39:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.