Szukasz ciekawej aktywności na wiosnę? – zdecyduj się na tenisa

Zbliża się wiosna i musimy zadbać o to, by jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, żeby zregenerować się, uodpornić i poprawić tym samym swoje samopoczucie. Na jakie aktywności się zdecydować, aby z jednej strony zadbać o organizm, jak i jednocześnie spędzić fantastycznie czas? Dobrym pomysłem jest chociażby gra w tenisa, która jest bez wątpienia popularnym sportem wśród osób w różnym wieku.

gra w tenisa
Redaktor: Michael Frey
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tenis to bardzo atrakcyjny sport, gdyż wpływa pozytywnie na nasz organizm w różnym zakresie. W ten sposób poprawiamy kondycję, ale również umacniamy sprawność ruchową i orientację. To bardzo przyjemna gra, czasem wyczerpująca, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Rzecz jasna nim się jej podejmiemy musimy dobrze się przygotować, a zatem musimy w pierwszej kolejności wyposażyć się w odpowiednią odzież sportową i akcesoria. W tym pierwszym przypadku ważne jest, by strój w żaden sposób nie przeszkadzał nam w wykonywaniu ruchów, zważywszy, że grając w tenisa w praktyce angażujemy wszystkie części ciała, więc zarazem ręce, nogi, czy kark powinny mieć dużą swobodę. Ważną rolę pełnią również należycie dopasowane buty. One również nie powinny krępować ruchów stóp, na których opiera się w czasie gry duży ciężar, a jednocześnie muszą być zwinne i stabilne. Kolejna kwestia to wspomniane już odpowiednie akcesoria, czyli jednym słowem sprzęt do tenisa. Rakietki i piłki do tenisa najlepiej od razu zakupić w profesjonalnym sklepie sportowym, zobacz: piłki treningowe do tenisa. W tej grze najwięcej zależy od naszych zdolności, ale wiele także jest zależne od sprzętu, jakim gramy. Fachowe rakietki umożliwiają precyzyjniejsze ruchy i możemy w ten sposób efektywniej reagować na działanie przeciwnika.


Następne artykuły

Rewelacyjny sposób aktywności sportowej! Sztuka walki, jaką pokochały tysiące osób.

kung fu
Redaktor: Michael Cannon
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jak wiemy, sport to ogromne zdrowie, a w związku z tym opłaca się zdecydować się na taką dyscyplinę, która da nam nie tylko cudowne samopoczucie, ale też wielką satysfakcję. Niezwykle ciekawą dyscypliną sportu są sztuki walki, które stanowią nie tylko zdrową dyscyplinę, ale także genialną rozrywkę. Dla pasjonatów sztuk walki organizowane są oczywiście ciekawe zajęcia, ale też konkursy w czasie których mogą oni sprawdzić swoje umiejętności, jak też wyróżnić się spośród pozostałych zawodników.

piłka do tenisa
Redaktor: superscheeli
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Buty tenisowe zatem, zresztą nie tylko w tej dyscyplinie, pełni bardzo ważną rolę (więcej: wybierz idealny model dla siebie). Rzecz jasna grę w tenisa możemy zacząć na własną rękę i krok po kroku opanowywać kolejne kroki, jednak warto na start wziąć chociażby kilka lekcji, na jakich instruktor dokładnie nam wyjaśni wszystkie obowiązujące w tym przypadku zasady, wskaże nam właściwe ułożenie ciała, jak powinniśmy posługiwać się sprzętem i na co zwracać największą uwagę, aby gra była płynna i dawała nam naprawdę przyjemność.
22-09-09 07:43:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.