Co warto zobaczyć w Grecji?

Kolebka demokracji i kultury europejskiej, jedna z najentuzjastyczniej odwiedzanych metropolii Europy.


O Atenach można mówić w wielu kontekstach, bo ich historia jest bardzo bogata.
język
Redaktor: Jennifer C.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Do wakacji, gotowi, start!
Redaktor: Tempur
Zaczerpnięte z: Tempur


Łączy się z rozwojem cywilizacji starożytnych, z których początek wzięły współczesne kultury Europy. Stolica Grecji jest bez ustanku zamieszkiwana a także rozbudowywana od 7000 lat.http://edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-walbrzych-swidnica/ zobacz tutajNie jest łatwo zadecydować, co jest tu najistotniejsze do zobaczenia, jako że wiele z atrakcji, których nie odkryjemy w informatorach, jest dla mieszkańców Grecji identycznie ważnych oraz wartych uwagi. Ateny jest to metropolia Grecji, będąca istotnym europejskim ośrodkiem turystycznym oraz kulturalnym – poczynając od Antyku. Wedle greckiej mitologii, Posejdon oraz Atena brali udział w turniejach, ażeby wywalczyć sobie prawa do tego najpiękniejszego miasta Hellady. Mieszkańcy Aten na opiekuna chcieli boga, który najpraktyczniej obdarzy ich. Posejdon ofiarował Ateńczykom źródełko na zboczu Akropolu, zaś Atena - drzewko oliwne, co zapewniło jej wygraną w sporze.


góry
Redaktor: Jocelyn Kinghorn
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Podróżnicy przeważnie odwiedzają sztandarowe atrakcje Aten, do jakich zalicza się głównie, zespół architektoniczny Akropolu: Propyleje, Muzeum Akropolu. Podziwiać tam można Stoę Attalosa – obecnie zrekonstruowany antyczny portyk. Odwiedzający kierują się także w stronę świątyni Tezejona, forum Rzymskiego (dawny rynek miejski) z Wieżą Wiatrów, Łukiem Hadriana i nekropolią Keramejkos.
Stolica Grecji oferuje także wiele wspaniałych spacerowych szlaków, jest też znakomicie skomunikowana (metro), a jeżeli zamierzamy zwiedzać też obręby poza ścisłym centrum – powinniśmy wypożyczyć wóz. Grecja z Niemiec wydaje się być jedną z tańszych opcji takiej wyprawy.
22-05-30 15:33:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.