Właściwy wybór kijów do nordic walking

Każdy wie, że ruch na świeżym powietrzu świetnie oddziałuje na zdrowie fizyczne i psychiczne, toteż powinno się odnaleźć interesującą, stosownie dobraną i dobraną do wieku, pragnień, również stanu zdrowia sferę sportu.


Systematyczna aktywność fizyczna zmniejsza niebezpieczeństwo rozwoju wielu chorób i polepsza funkcjonowanie układu odpornościowego.


kolobrzeg
Redaktor: zeesenboot
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Najbardziej popularną i niezwykle dostępną postacią uprawianego sportu są przechadzki. By te przechadzki były bardziej efektywne, należałoby zaopatrzyć się w kijki do nordic walking. Nordic walking to połączenie zarówno techniki szybszego marszu, jak i biegu na nartach, z wykorzystaniem specjalnie określonych do tego kijków. Nordic walking angażuje więcej grup mięśniowych, niż inne formy rekreacji, a przy tym nie obciąża nazbyt kości i stawów.


Istotne jest, żeby stosować prawidłową technikę marszu, albowiem odpowiednie posługiwanie się kijkami zapewni odciążenie stawów i włączy najważniejsze części mięśni.

Miałeś możliwość, by tu przejrzeć intrygujący artykuł? Czekasz na więcej? Więc kliknij odsyłacz (http://www.bergson.pl/damskie-odziez-trekkingowa-damska/bluzy-trekkingowe/) i przejdź na inną witrynę z różnymi wpisami.

Ruch na świeżym powietrzu aktywuje pracę jelIT i pomaga prędzej spalić kalorie.


Następne artykuły

Ośrodki oferujące rehabilitację w Polsce - morze, góry czy mazury?

jezioro
Redaktor: Mark Hillary
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Polska to kraj bardzo różnorodne pod względem występujących w nim miejsc - w porównaniu do innych państw, posiadamy praktycznie wszystko, co tylko ma możliwość pomóc osobom chorym, jeżeli chodzi na przykład o powietrze.


Kurtka adidas Terrex Active Shell
Redaktor: Adidas
Zaczerpnięte z: Adidas


Doboru kijów do nordic walking dokonujemy w zależności od wzrostu. Powinny one być należycie dopasowane, ażeby ochraniać stawy. Jeżeli zdecydujemy się już na uprawianie tej dyscypliny, ważne jest, byśmy ćwiczyli ciągle. Jedynie wówczas nasza praca okaże się w pełni skuteczna i pozytywnie wpłynie na cały nasz organizm.


Winno się więc rozbudzić głęboką wewnętrzną motywację, jaka pozwoli na trwałe połączyć się ze sportem i długo cieszyć się zdrowiem i dobrą sylwetką. Nordic walking to dyscyplina dla każdego, bez względu na wiek, płeć, czy zainteresowania.
21-05-21 08:21:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.