Najlepsze wczasy 2014 nad morzem w Zatoce Pomorskiej

Międzyzdroje to letnia metropolia Pomorza Zachodniego i miejscowość lecznicza o ponad 100-letniej historii. Miasto położone jest w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niewymownie estetyczny. Urocze domy i pensjonaty umiejscowione w otoczeniu drzew, deptak, molo, port rybacki, wydmy, piaszczysty brzeg i Bałtyk znakomicie się tutaj ze sobą komponują i tworzą wyjątkową całość. Bardzo duża baza noclegowa proponuje licznym turystom kwatery mieszczące się przy samej plaży a także atrakcyjne cenowo noclegi. Międzyzdroje to, albowiem realny turystyczny raj.


Plaża, Międzyzdroje
Redaktor: Matthias Haas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bardzo słynnym miejscem spacerowym w Międzyzdrojach jest molo o długości 395 m, znajdujące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest równocześnie przystanią morską, z której można wyruszyć pragnąc ujrzeć Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest stojąca po wschodniej części wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego w. informująca urlopowiczów o stanie pogody. Szafka ma niesłychanie misterne, cudowne zdobienia i jest zabytkowym obiektem niedużej architektury.

W nadmorskiej części miasta znajdują się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina z pomnikiem tego znakomitego muzyka i pianisty. Międzyzdroje nierzadko kojarzą nam się ze słynnymi artystami – na pewno za sprawą odbywającego się tu do dwu tysięcznego szóstego roku Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam rozciągająca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami rąk słynnych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga 1996 r., kiedy w trakcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odbili tu pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei stoi ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można wypocząć u boku figury tego wybitnego aktora i inscenizatora. Nie tylko odciski dłoni, lecz też całe gwiazdy można ujrzeć w Gabinecie Figur Woskowych. Znajdują się tu artyści, politycy, postacie z bajek a także ludzie o niestandardowym wyglądzie. Szukając pomysłu na wczasy 2014 oraz licząc na aktywny wypoczynek można śmiało postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą pochwalić się bardzo ładną plażą z jasnym i niezwykle drobniutkim piaskiem. Plaża miejska jest fantastycznie zagospodarowana - znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego, zjeżdżalnie wodne, można wykupić przejażdżkę "bananem" czy skuterem wodnym. W sezonie na cudowną zabawę zaprasza wczasowiczów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się mnóstwo interesujących imprez które przyciągają tłumy uczestników i widzów. Najistotniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic - Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wczasy nad morzem Bałtyckim mogą okazać się znakomitą okazją do odrobiny wariactwa i aktywnego wypoczynku - zapraszamy na stronę.

Międzyzdroje znajdują się w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego obszarze występują najwyższe klify w Polsce – wznosząca się tu góra Gosań osiąga dziewięćdziesiąt trzy metry. U stóp spadzistych urwisk położona jest wąziutka, kamienna plaża. Najbardziej znanym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, występująca na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i rosłych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda zakładają bieliki, których ilość w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Przypuszcza się, że w okolicach Parku gniazduje kolejne 6 – 7 par. Zimą zwiększa się tutaj ilość ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wtenczas mniej więcej 30 gatunków. W Parku występuje także interesująca flora, między innymi wiekowa buczyna pomorska porastająca klify, mniej więcej 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim Parku Narodowym położone jest również urokliwe jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu gatunki roślin, które lubią sól, np. świbka nadmorska. Region ten nazywany jest Wsteczną Deltą Świny, ponieważ w trakcie sztormów morze wdzierało się korytem rzeki w ląd zostawiając tu słone osady. Wdzięk delty całkowicie można docenić spoglądając na nią ze wzniesienia Zielonka. Następne znajdujące się tu jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ukochanym miejscem wydr. Wyjątkowa natura Wolińskiego Parku Narodowego pokazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

***
Całkowitą ropozycję na wakacje tajlandia wycieczki dwa tysiące czternaście w Międzyzdrojach można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej zamieszczone linki:
- wakacje Międzyzdroje
- pensjonaty Międzyzdroje
- agroturystyka Międzyzdroje
23-07-28 08:00:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.