Ubiegaj się o odszkodowanie za opóźnienie lotu a także uszkodzenie zawartości bagażu

Jeżdżąc po świecie często zdarza nam się latać samolotem. Jest to jedna z bezpieczniejszych form transportu, ale nierzadko niesie ze sobą małe niedogodności - może to być spóźniony lot bądź zniszczenie bagażu.


bagaże
Redaktor: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Jeśli zdarzy się, że nasz bagaż zostanie uszkodzony lub będzie zgubiony, bez wahania należy zgłosić to odpowiednim jednostkom. W sytuacji zniszczenia walizek wymaganym warunkiem będzie wypełnienie specjalnego formularza. Jeżeli walizka zostanie zniszczona, linie lotnicze najczęściej proszą o podanie paragonu z nowej walizki i zwracają nam ten koszt. Trudniej będzie, gdy zostaną zniszczone przedmioty znajdujące się w walizce, w takim przypadku zwrot kosztów może odbyć się przez pokazanie rachunków z zakupionych przedmiotów. Gdy ich nie mamy, linie lotnicze obliczą wartość przez wagę walizki z rzeczami. Zalecane jest więc nie wozić ze sobą drogich rzeczy, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy spotyka nas odwołany lot odszkodowanie również nam się należy.

Spóźniony bądź odwołany lot niesie ze sobą mnóstwo straconego czasu na lotnisku, w niedogodnych warunkach. Gdy lot jest opóźniony przewoźnik musi zorganizować oczekującym pasażerom posiłki oraz napoje na okres oczekiwania, a jeśli trwa to kilka godzin także nocleg. Jeżeli w miejscu docelowym pojawimy się więcej aniżeli trzy godziny po zaplanowanym przyjeździe możemy starać się o zwrot kosztów u przewoźnika. W sytuacji gdy został odwołany lot odszkodowanie może zostać nam wypłacone tudzież przewoźnik może zorganizować nam podróż w innym terminie.


Lotnisko
Redaktor: Nelson L.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Odszkodowanie otrzymamy także, jeśli zaoferowane zastępcze połączenie bardzo różni się od planowanego, na przykład pod względem przesiadek czy też czasu przelotu. Lotniska starają się jak najlepiej zatroszczyć się o klientów, którzy zmuszeni są oczekiwać na spóźniony bądź zastępczy lot.

Jeśli spotyka nas sytuacja, w której zmuszeni będziemy oczekiwać na przelot, dobrze jest ubiegać się o zwrot kosztów od przewoźnika.

Sprawdź moje hiperłącze (https://holiday-boat.com/officeboat/) - tam czeka na Ciebie następna porcja rewelacyjnych postów. Nie zwlekaj! Będzie świetnie, jeśli napiszesz swoją recenzję.

Ważne jest jednak, żeby posiadać konkretne uzasadnienie oraz przedstawić je stosunkowo jak najszybciej przewoźnikowi, tak aby można było je z pozytywnym wynikiem rozpatrzyć oraz zwrócić nam pieniądze.
23-06-19 18:42:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.