Zwiedzamy Amerykę Łacińską - co musicie wiedzieć przed wyjazdem w te rejony?

Ameryka Łacińska z jedne strony na pewno jest ogromnie pociągająca dla wszelkiego rodzaju turystów. Znaleźć tam można mnóstwo dzikich miejsc, w których właściwie nie sposób dojrzeć obecności drugiego człowieka.
Tamtejsze państwa potrafią zaczarować bez wątpliwości niejednego z nas, jednak przed tego rodzaju podróżą powinniśmy zapamiętać parę przydatnych wskazówek.


Co można jeść i pić?


sauna, relax
Redaktor: Mark Hillary
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jedzenie w Ameryce Łacińskiej oczywiście będzie nie lada gratką dla właściwie każdego, kto kocha dobrze zjeść. Jeśli będziecie przestrzegać kilku podstawowych zasad, wtedy raczej nie ma opcji, żeby przytrafiło Wam się coś złego. Pamiętajmy, aby nie pić napojów z lodem (zazwyczaj robiony jest z nieprzegotowanej wody), jeść tylko obrane warzywa czy owoce, a na dodatek zwracać baczną uwagę na warunki higieniczne lokalu, w którym chcemy zjeść. Jeśli dodatkowo zaszczepicie się na dur brzuszny, wtedy praktycznie nie ma żadnego ryzyka.


Bezpieczeństwo w krajach Ameryki Łacińskiej


W tej kwestii za przykład posłuży nam Wenezuela, która aktualnie uznawana jest za najbardziej niebezpieczne miejsce w Ameryce Łacińskiej. Obecnie państwo pogrążone jest w wielkim kryzysie gospodarczym, co znacząco wpływa na zwiększenie przestępczości. Dlatego niewątpliwie musicie uważać na swoje bagaże i pieniądze i dokumenty. Jeśli nie chcecie narazić się na kłopoty, należy oddawać należny szacunek wszystkim pomnikom Bolivara, którego Wenezuela (zobacz wenezuela z niemiec) uznaje za swego bohatera narodowego.
Na ulicy jednak jest sporo wojska, które znacząco zwiększa poczucie bezpieczeństwa, również wśród przyjezdnych.


Jak widzisz, wakacje w Ameryce Łacińskiej wcale nie są tak straszne - mogą za to stać się niesamowitą przygodą!
23-03-21 13:20:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.