Szklarska Poręba: Atrakcje, co trzeba zwiedzić

Ze Szklarskiej Poręby prowadzi mnóstwo szlaków turystycznych - miejscowość leży w dolinie Kamiennej, na styku Gór Izraelskich jak też Karkonoszy.


Jednak również w samej Szklarskiej Porębie i jej okolicach czeka na tułaczów dużo atrakcji.


Co musimy tutaj zobaczyć? Szklarska Poręba jest to miejscowość z tradycjami, zabudowana starymi drewnianymi budynkami. W sąsiedztwie jest mnóstwo atrakcji.


Następne artykuły

Menadżerowie gabinetów medycznych są zobligowani do odkażania sprzętu i ogólnie dezynfekcji powietrza z grzybów oraz innych mikrobów

atrakcje turystyczne
Redaktor: Lisa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy gabinet lekarski lub dentystyczny, to na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że powinniśmy odkażać powietrze w pokojach zabiegowych, ale również w pokojach, gdzie przyjmują lekarze oraz w poczekalni.


Pomnik przedstawiający kobietę
Redaktor: SkinClinic
Zaczerpnięte z: SkinClinic


Pośród nich najwięcej jest tych związanych z naturą. Koniecznie musimy zobaczyć dwa wodospady. Pierwszy z nich, Szklarki, to kaskada spadająca z progu skalnego z wysokości około 13 m, inny - wodospad Kamieńczyka - jest największy w Karkonoszach, ma dwadzieścia siedem metrów. Za kurtyną wody znajduje się wykuta jaskinia - Złota Jama. Do wodospadu Szklarki możemy dotrzeć zielonym bądź czarnym szlakiem krajoznawczym, do Kamieńczyka czerwonym albo czarnym.


W Szklarskiej Porębie nie brak atrakcji dla dzieci. To przede wszystkim Dinopark, z replikami dużych gadów, kinem 3D jak też wioską indiańską.ciekawa kwestia buty adidas damskieKolejny park rozrywki znajduje się w środku miasta - można się tutaj bawić na zjeżdżalniach, natomiast w zimie na lodowisku. Atrakcją Szklarskiej Poręby są też parki linowe, w tym również tzw. Park Odkrywców z trzema szlakami o różnym stopniu trudności, rozmieszczonymi na powierzchni jednego hektara, z najwyżej usytuowanym w naszej ojczyźnie widokowym tarasem. Dawniej w Szklarskiej Porębie wytwarzano kryształowe szkło. Stara huta Josephine obecnie nie funkcjonuje, ale możesz zajrzeć do prywatnej Leśnej Huty, znajdziesz w tym miejscu sklepik ze szklanymi wyrobami, a w sezonie mają miejsce pokazy produkcji szkła.


W tej popularnej miejscowości funkcjonują też Muzeum Mineralogiczne oraz Muzeum Energetyki. Tak dużo atrakcji ma Szklarska apartamenty (komfortowe apartamenty w Szklarskiej Porębie : www.trzysosny.eu/pokoje-szklarska-poreba) w tej miejscowości rezerwować trzeba z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.
20-06-24 10:36:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.