Wybranie się na kolonie dla naszych brzdąców to świetny pomysł na lato czy ferie zimowe

Brzdące nie cierpią się nudzić — jest tego świadom niejeden rodzic. Co da się więc uczynić, aby w wakacje nie siedziały one w domu przed telewizorem?


Często rodzice ze strachem myślą o nadciągających długich wakacjach.


Samochód, jadący samochód
Redaktor: GpsGuardian
Zaczerpnięte z: GpsGuardian


Jeśli mieszkają w mieście i nie posiadają rodziny na wsi, gdzie mogliby wysłać swe pociechy, to będą one skazane na przebywanie w czterech ścianach. Szczególnie uciążliwe będzie to dla tych rodzin, w których oboje rodzice pracują. Jak w takim wypadku pozostawić ucznia podstawówki samego w domu przez cały dzień? Będzie to przecież groźne, ponieważ nie możemy przewidzieć, co naszym maluchom może strzelić do głowy. Na dwa czy trzy tygodnie można zawsze wybrać urlop, ale co potem? Najlepszym wyjściem w takim wypadku będą kolonie. Czasami można posłać dziecko na tydzień, a niekiedy na znacznie dłuższy okres. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jest już "dorosłe" oraz czy jest samodzielne. Kolonia w górach albo przykładowo nad morzem to rewelacyjny sposób na to, by zawrzeć nowe znajomości. Może okazać się, że w grupie nasz brzdąc pozna prawdziwe bratnie dusze, z którymi będzie dzielił pasje. Jeśli prócz tego na koloniach będą ciekawe zajęcia, to nasz szkrab na pewno nie będzie się nudził. Mogą być to przykładowo lekcje z jazdy konnej czy pływanie na pontonach po rwących rzekach.


Następne artykuły

Wyjazd do SPA pomysłem na cudowny wypad w czasie weekendu

BIWAK
Redaktor: Joan Campderrós-i-Canas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obecnie znaczna większość z nas rzuca się w wir obowiązków związanych z miejscem pracy lub dbaniem o dom i zwykle nie możemy nawet znaleźć wolnej chwili, aby wypocząć. Ten ciągły pęd sprawia, że czujemy się zmęczeni i nie mamy na nic siły.


Przed podjęciem decyzji należy zapytać naszego syna czy córkę, co najbardziej by im odpowiadało. Z naszej strony musimy sprawdzić także, czy opiekunowie są dobrze przeszkoleni.
23-03-03 07:43:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.