Ubóstwiasz samotne podróże, a może rodzinne wypady? Wielbisz góry, czy bardziej ciągnie cię nad morze? To nie ma znaczenia. Najważniejsze – być przygotowanym!

Gdzie wyjechać na wakacje? W Rzeczypospolitej Polskiej mamy doskonałe warunki – zarówno pogodowe (cztery pory roku zapewniają i ciepłe promienie słońca, i śnieg, i wiatr), jak i terenowe (ukształtowanie terenu zapewnia i góry, i morze, i niziny). A to powiązane jest z mnóstwem możliwości – można wyruszyć popływać Omegą, pojechać w góry, poczuć lenistwo na bałtyckiej plaży. Wielu naszych rodaków nadal to ceni i woli spędzać urlop w kraju, niż ruszać poza granice.

plecak turystyczny
Redaktor: Matt Matches
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Gdzie by się jednakże nie ruszyło, warto być dobrze zaopatrzonym w odpowiedni strój oraz wyposażenie. Jeśli rusza się w góry, należy zadbać o świetnej jakości plecaki wspinaczkowe - oficjalne źródło. Pomogą przy wchodzeniu na każdy szczyt (plecaki wspinaczkowe nadadzą się i tym, którzy kochają rodzime góry, i tym, którzy uwielbiają wyzwania takie jak zdobywania ośmiotysięczników). Istotna wydaje się też odzież górska, która zapewni ciepło, ochroni przed wiatrem, a przy tym wszystkim będzie lekka. Z kolei osobom, które w planach posiadają wyjazd nad Bałtyk, przydadzą się choćby tego typu dodatki jak parawan (jedynie w naszym państwie spotykany na plaży w tak ogromnej liczbie!), koc lub parasol. Fani mazurskich jezior powinni z kolei nabyć kapoki i nieprzepuszczające wody kurtki.

Następne artykuły

Czy załatwiliśmy już wyjazdy narciarskie, które zawsze radują się dużym powodzeniem ?

Narty, sporty zimowe
Redaktor: boogy_man
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Wyjazdy narciarskie mają szansę być wspaniałym planem na odpoczynek. Wiele osób zamawia wyjazdy narciarskie. Coraz znaczniejszym zainteresowaniem cieszą się różnorakiego typu sporty ekstremalne, w których pojawia się szybkość oraz spora ilość adrenaliny, zatem nie powinno nas zaskakiwać, że zimą wielkim powodzeniem cieszą się też wyjazdy narciarskie.


W ostatnich latach w RP coraz bardziej rozwija się również podróżnictwo campingowe (co jednakże trzeba podkreślić – na naszych terenach nie jest to jednoznaczne z jazdą camperami). Tu konieczne są akcesoria campingowe wśród których można znaleźć chociażby bagażniki na rowery, lodówki podróżne, małe kuchenki gazowe, toalety, osłony na przyczepę, płachty-zadaszenia czy namioty.

Wszystkie powyższe (ale i wiele innych) akcesoria campingowe można nabyć w sklepach internetowych. To szybki sposób i niezwykle wygodny. Będąc w domu można wcześniej wszystko zaplanować i zamówić. Dzięki temu nie traci się czasu na bieganie po sklepach. Można zatem skupić się na czekającej na nas podróży. Czy można chcieć czegoś więcej? Raczej nie.
20-07-30 07:54:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.