Legnica jako doskonałe miejsce na spędzenie weekendu. Co oraz dlaczego powinniśmy tam obejrzeć?

Po całym tygodniu pracy poszukujemy najczęściej jakiejś odskoczni, która pozwoli nam zregenerować siły. Czasem czujemy, że zasiedzieliśmy się za biurkiem i mamy wielką potrzebę się gdzieś wyrwać. Mamy ochotę zmienić chociaż na jeden dzień otoczenie i pooglądać nowe miejsca. W takim wypadku mamy tendencję do szukania często dość oczywistych destynacji, pełnych turystów. Po takim wyjeździe przyjeżdżamy zmęczeni i źli, bo rzeczywistość była gorsza aniżeli nasze oczekiwania. Z tego powodu warto zmienić takie podejście i odwiedzić mniej oczywiste miejsca, a możemy być pozytywnie zaskoczeni.

Legnica, zabytki, stare miasto
Redaktor: Serge Bystro
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Takim miejscem na Dolnym Śląsku, pełnym przecież znanych z turystyki miejsc, będzie Legnica z liczbą mieszkańców bliską stu tysięcy. Jest ona ładnie położona nad rzekami Kaczawą i Czarną Wodą. Posiada ona wiele interesujących miejsc wartych zobaczenia. Na przodzie listy znajduje się z pewnością Zamek Piastowski widoczny niemal każdego punktu w mieście. () Jest on jednym z najbardziej wiekowych zamków znajdujących się na terenie Polski. Swój początek bierze w okresie średniowiecza i na początków był konstrukcją drewniano-ziemną. Później około dwunastego wieku został on przebudowany i w takiej postaci murowanej został on pierwszym tego typu zamkiem na naszych ziemiach. Warto zobaczyć tą budowlę, w jakiej na każdym kroku można oglądać relikty przeszłości. Gdy mowa o średniowiecznej zabudowie nie sposób przejść obojętnie obok katedry. Już od zewnątrz wygląda okazale, ale warto wejść do środka by zobaczyć takie unikatowe rzeczy jak renesansowa ambona, chrzcielnica zabytkowa czy barokowy ołtarz. Z pewnością zachwycą nas wyjątkowym pięknem.


Następne artykuły

W jaki sposób studiować przyszłościowy kierunek na studiach

studia
Osobom, które nie mają odpowiedniego wykształcenia ciężko może być znaleźć odpowiednią pracę. W Polsce na uczelniach się znajduje coraz większa liczba studentów, a odzwierciedleniem tego są oczekiwania pracodawców i właścicieli firm. Ukończenie wyższych studiów to bilet do znalezienia dobrego zajęcia i dalszego rozwoju zawodowego. Wielu ludzi po szkole średniej wybiera studia licencjackie, a po ich zakończeniu albo zaczyna pracę, albo kształci się dalej w celu zdobycia inżyniera albo magistra.


Legnica, miasto
Redaktor: Serge Bystro
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Warto przejść się po mieście by samemu odkrywać jego uroki.

Nie możesz się doczekać kolejnych interesujących wpisów na ten temat? Mamy do Ciebie świetną nowinę - kliknij noclegi dla pracowników warszawa w poniższy link i delektuj się czytaniem.

Na pewno będąc w centrum natkniemy się na uroczy, różnokolorowy zespół ośmiu kamienic z okresu renesansu. Ich nazwa - Kramy Śledziowe wzięła się od kramów handlarzy, którzy w okresie średniowiecza sprzedawali tutaj śledzie. Powinniśmy przespacerować się ulicą Najświętszej Marii Panny, jaka jest jedną z najstarszych w Legnicy. Wzdłuż niej można podziwiać jedenaście pięknych kamienic. Ostatnimi czasy włożono sporo wysiłku w odnowienie tego miejsca co powoduje, iż jest to przyjemne miejsce właśnie na spacer. Legnica posiada oprócz tego jeszcze mnóstwo innych ciekawych miejsc oraz zabytków, jeśli nie zdążymy zobaczyć wszystkiego w jeden dzień warto zostać na noc, gdyż jeśli chodzi o hotele Legnica nie ma z tą kwestią problemu- ich przykłady odszukasz tutaj: hotelprzybaszcie.pl. Na pewno przyjemnie będzie zostać na noc w jednym z luksusowych miejsc, gdzie wygodnie się wyśpimy i zjemy rano pyszne śniadanie. Będzie to świetna odskocznia od klasycznej rutyny.
23-04-07 07:46:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.