Jak aktywnie spędzić weekend - turystyka górska

W chwili obecnej panuje niezwykle silna moda na aktywność fizyczną. W związku z wieloma negatywnie wpływającymi na nasz organizm czynnikami, takimi jak kiepska dieta oraz narażenie na wszelkiego typu zanieczyszczenia, coraz głośniej hołduje się zasadzie ‘ruch to zdrowie’. Nie ma wątpliwości co do tego, iż większość chorób cywilizacyjnych takich jak nadciśnienie, cukrzyca czy otyłość wynika z nieodpowiedniego sposobu odżywiania oraz braku aktywności fizycznej. Ludzie bardzo wiele pracują, siedząc codziennie po kilkanaście godzin przed ekranem komputera, co niekorzystnie wpływa na ich organizm.
Świetnym sposobem na odreagowanie codziennych nerwów i życia w nieustannym pośpiechu z pewnością okaże się wyjazd w góry. Aktywność fizyczna, jakiej dostarczy nam turystyka górska posiada ogromną przewagę nad wszelkimi dziedzinami sportu uprawianymi w mieście. Przede wszystkim, jeżeli udamy się na weekend za miasto, wówczas znacznie lepiej wypoczniemy, aniżeli podczas wizyty na siłowni czy biegania po osiedlu. Wyjazd zawsze związany jest z pewnego rodzaju oderwaniem, nasze ciało czerpie znacznie więcej pozytywnych aspektów z takiego typu aktywności. Co więcej, nie ulega wątpliwości iż niezwykle istotną rolę odgrywa tu zmiana klimatu. Powietrze w górach jest czystsze aniżeli w miastach, przez co organizm dużo lepiej się regeneruje. Niebagatelne znaczenie mają także malownicze widoki i bezpośredni kontakt z naturą, który zagwarantuje nam właśnie wyprawa w góry.
Ogród pełen cienia
Redaktor: Jean-Sebastien Roy
Zaczerpnięte z: Ogród pełen cienia
Skoro zatem podjęliśmy decyzję o wyjeździe na przykład w Tatry, to co powinniśmy ze sobą spakować? Z pewnością kluczową rolę odgrywają dobrze dopasowane buty do chodzenia po górach. Trzeba przygotować się na różne ewentualności, szlaki piesze mogą mieć od kilku do kilkudziesięciu kilometrów, dlatego obuwie jest tu niezmiernie istotne. Dodatkowo przydadzą nam się takie akcesoria jak wygodny plecak, wodoodporna kurtka oraz nakrycie głowy. Pogoda w górach często się zmienia, więc musimy być przygotowani na różne ewentualności. Jeśli zdecydowaliśmy się na biwak, rzecz jasna konieczny będzie namiot i dobry śpiwór. Ciekawym rozwiązaniem na pewno okaże się mata samopompująca - dalej. Dzięki niej uda nam się w bardzo łatwy sposób zorganizować sobie miejsce do snu. Jest to produkt daleje ciekawy, iż zajmuje mniej miejsca niż klasyczny dmuchany materac. Nie musimy brać ze sobą także pompki. Wymienione tu akcesoria są rzecz jasna tylko podstawą, która jest zdecydowanie niezbędna.


Następne artykuły

Rower trekkingowy pomoże nam zadbać o kondycję

bieganie
Redaktor: Sascha Kohlmann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Czy powiemy jakie ćwiczenia będą dla nas odpowiednie?
Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że dobrze wyćwiczone ciało jest niesamowicie istotne, ponieważ będzie ono zdrowsze, a my mamy wspanialszą kondycję. Przez to tak istotne jest to, żeby namyślić się, który komplet ćwiczeń będzie dla nas najlepszy i co może nam dopomóc w odpowiednim ich wykonywaniu, tak aby uzyskiwane rezultaty okazały się być jak największe.
Udając się w góry powinniśmy przede wszystkim przeanalizować plan naszego pobytu i sposób zakwaterowania. W momencie, gdy już odpowiemy sobie na pytania związane z tymi kwestiami, wówczas będziemy mogli wybierać sobie buty do chodzenia po górach i zdecydować, czy potrzebne nam będą takie akcesoria jak namiot czy mata samopompująca. Trzeba tylko zebrać wymagany ekwipunek i ruszać w drogę!
22-02-13 07:15:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.