Gdzie najkorzystniej spędzić czas wolny? Z pewnością wypad w góry jest dobrym pomysłem, być może do Polanicy Zdrój?

To niesamowite góry, które kuszą wyjątkową malowniczością, interesującymi minerałami a także doskonałym zagospodarowaniem. Sudety kuszą, a wycieczki po ich terenie każdemu mogą sprawić wieleszczęścia. Doskonałe zagospodarowanie turystyczne czyni, że noclegi można tu znajdować w prawie każdej miejscowości, a gęsta sieć szlaków turystycznych ułatwia planowanie pieszych wypraw.


Sudety - skała
Redaktor: Katarzyna Matylla
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wypady górskie są tu główną atrakcją, chociaż Sudety ściągają turystów tez licznymi miejscowościami o interesujących walorach. Wakacje (zobacz: wczasy z niemiec) w tych górach zadowolą bez wątpienia tych, którzy są zainteresowanie geologią oraz minerałami. Wiadomo, że już w okresie średniowiecza powstawały na tym obszarze kopalnie złota a także rud metali. Niektóre z nich to obecnie niezwykłe atrakcje turystyczne, które w czasie wycieczki po tej okolicy Polski z pewnością warto zobaczyć. Wspaniałymi atrakcjami są te kopalnie, które możemy zwiedzić w Miedziance oraz w Złotym Stoku. Nie brak też placówek muzealnych oraz galerii, w których przedstawiane są interesujące agaty, kryształy górskie i inne minerały, ogólnie występujące w Sudetach.

Najbardziej interesującą wystawą tego typu może się pochwalić Szklarska Poręba – ważny ośrodek turystyczny, na terenie którego niedrogie noclegi może odnaleźć każdy z nas. Stronie Śląskie także znane jest z interesującej wystawy, która amatorzy niezwykłych kamieni bez wątpienia muszą zobaczyć. Sudety podbiły również serca tych turystów, którzy uwielbiają klimat przeszłych uzdrowisk. Kurortów, które od lat mogą cieszyć się wielkim uznaniem, nie brakuje na tym obszarze. Najbardziej wiekowym kurortem w Sudetach jest Lądek Zdrój, który do dnia dzisiejszego może zachwycać wspaniałą architekturą, firmami przyrodoleczniczymi a także doskonałą okolicą. Znanymi ośrodkami wypoczynkowymi są też trzy uzdrowiska: Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój. Piękne parki zdrojowe, pijalnie wód oraz zabytkowe wille (Villa Alina) i pensjonaty zapewniające noclegi w bardzo dogodnych warunkach, jak hotel polanica zdrój są ich najbardziej znaczącymi walorami.


Góry Stołowe na Dolnym Śląsku
Redaktor: Eri_pl
Zaczerpnięte z: www.flickr.pl
Sudety są jednocześnie rajem dla tych, którzy kochają zdrowy wypoczynek i piesze wyprawy. Na takich turystów czekają wspaniałe Karkonosze, pokryte wspaniałymi lasami Góry Opawskie a także nęcące niezwykłymi tworami skalnymi Góry Stołowe. Niezwykle modnym wśród zwiedzających terenem jest Masyw Śnieżnika, znany m. in. z pięknych punktów widokowych, przyjaznego schroniska oraz znajdującej się w pobliżu Kletna atrakcji, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jest ona jedną z największych zagadnień w Sudetach, a jej szata naciekowa sprawia, że wycieczki patrzą do jej wnętrza bardzo chętnie.
23-02-14 22:28:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.