Wakacje – gdzie tym razem udać się na coroczny wypoczynek?

Coraz bliżej wakacje. Już z pewnością teraz bardzo dużo osób planuje swoje letnie wyjazdy. Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować dostępne są dwie, bardzo różne propozycje: Peru i Ziemia Święta.
Ziemia Święta, a przede wszystkim Izrael jest miejscem, o odwiedzeniu którego myśli naprawdę dużo osób. Nie ma się więc co dziwić, że wycieczka do Ziemi Świętej umieszczona jest w ofercie większości polskich biur podróży. Wycieczka do Ziemi Świętej dla znacznej części osób, które się na nią zdecydowały jest ogromnym przeżyciem , które ma charakter emocjonalny- sprawdź więcej. W zdecydowanej większości osoby biorące udział w takiej wycieczce odwiedzają te same miejsca, w których przed przeszło dwoma tysiącami lat urodził się, mieszkał, prowadził działalność apostolską i zmarł Jezus Chrystus. W programie wszystkich wycieczek do Ziemi Świętej znajduje się więc Betlejem, Nazaret, Jerozolima, ale także dolina rzeki Jordan i Góra Karmel. Ziemia Święta jest miejscem szczególnym nie tylko dla wyznawców Chrystusa, ale także dla wyznawców islamu i judaizmu. Nie należy się więc dziwić, jeśli naszymi sąsiadami będą wyznawcy jednej z wymienionych religii.


Następne artykuły

Zorganizowane wyjazdy na narty okazują się być właściwą decyzją

biuro turystyczne
Redaktor: Daniel Jolivet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zanim udamy się na wakacje, obowiązkowo musimy się zastanowić, w które miejsce powinniśmy się udać, tak aby mieć pewność, że będziemy zadowoleni i że wszystkie swoje plany pójdzie wcielić w życie.
Machu Picchu
Redaktor: Ryan Somma
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zupełnie odmienne atrakcje czekają na turystów w Peru. Znajdują się tam obsypane białym puchem szczyty Andów, amazońska dżungla, ruiny ogromnego imperium Inków. Dla większości turystów, którzy decydują się na wyjazd do Peru głównym powodem wyjazdu jest pragnienie zwiedzenia legendarnego miasta założonego przez Inków - Machu Picchu. Wyjazd do Peru najlepiej jest zaplanować między czerwcem a wrześniem, szczególnie jeżeli podczas wyjazdu ma mieć miejsce pokonanie słynnego Szlaku Inków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zobacz http://www.eccotravel.eu/peruad czterdziestu kilometrów, do jego pokonania potrzebne są cztery dni. Szlak swój koniec ma w Machu Picchu. To historyczne miasto leży na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Nigdy nie zostało zdobyte przez Hiszpanów. To dzięki temu przetrwało do naszych czasów. Miejscem, które trzeba obowiązkowo zobaczyć jest również jezioro Titicaca leżące na granicy Peru oraz Boliwii. Amatorzy raftingu bez wątpienia chętnie wybiorą się do kanionu Colca. Jest on naprawdę dużo większy od znajdującego się w USA Wielkiego Kanionu. Wyjeżdżając do Peru, nie trzeba ubiegać się o wizę. Znacznie ułatwia to organizację wyjazdu oraz sprawia, że na wycieczkę do Peru decyduje się więcej osób.
21-10-05 13:12:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.