Przydatne informacje na temat rejonu Podlasia, wykaz najbardziej popularnych jego turystycznych atrakcji.

Pod koniec ubiegłego wieku w wyniku podziału administracyjnego, jaki się dokonał w Polsce, zostało utworzone województwo podlaskie. Aktualnie zajmuje ono ponad 20 tysięcy kwadratowych kilometrów, co wynosi około 6,5 procenta powierzchni naszego kraju.


wakacje - obrazeczek
Redaktor: Harco Rutgers
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Województwo to położone jest w północno-wschodniej części naszego kraju, a jednym z jego największych atutów jest przepiękna, często nietknięta jeszcze przez człowieka przyroda. Natomiast nie ma tam dużych skupisk przemysłu, co będzie z kolei skutkować bardzo czystym nieskażonym powietrzem. Rejon Podlasia, do niedawna jeszcze traktowany przez urlopowiczów niezbyt przychylnie, obecnie stał się bardzo chętnie odwiedzany przez ludzi szukających ciszy, spokoju i kontaktu z naturą. Na pewno magnesem który przyciąga turystów jest dostojna Puszcza Białowieska, która jest jednym z ostatnich tego typu miejsc w Europie.

Jeżeli sądzisz, że omawiany tutaj tekst posiada bardzo intrygujące informacje, to wejdź na oryginalny serwis (http://www.horyzont.net.pl/atrakcje-wroclawia/), który także Cię wciągnie całkowicie.

Jest ona obecnie prawnie chroniona przed zbytnią ingerencją człowieka, na jej obszarze jest do znalezienia wiele interesujących miejsc, ścieżek dydaktycznych i pomników przyrody.

Lecz wypoczynek na Podlasiu to nie jedynie sama Puszcza, chociaż ona jest główną atrakcją tego regionu - więcej na Niezwykle popularne są także spływy kajakiem uroczymi podlaskimi rzekami, w czasie których można podziwiać całe bogactwo przyrody. Coraz więcej jest także różnego rodzaju muzeów, które pokazują przede wszystkim skarby tego regionu, a dla dzieci otwierane są najróżniejsze dydaktyczne i rozrywkowe parki. Sporo do obejrzenia znajdą również miłośnicy zabytków i militariów, na Podlasiu jest wiele atrakcji tego typu, przyciągających naprawę dużą ilość turystów. To wszystko spowodowało, że w ostatnim czasie bardzo rozrosła się noclegowa baza tego miejsca. Mieszkańcy Podlasia widzą możliwości, które daje zainteresowanie miejscem, w jakim mieszkają, i dlatego też starają się jak mogą, żeby je wypromować na różnych płaszczyznach, nie tylko turystycznych.

Na przykład bardzo dynamicznie zaczynają się rozwijać usługi medyczne, przykładowo działająca w Białymstoku klinika in vitro zaczyna przyjmować już pacjentów z całej Polski - czytaj na
21-05-27 08:04:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.