Przydatne informacje o obrusach plamoodpornych, jakie mają one obecnie zastosowanie.

Z pewnością niejednej osobie przytrafiła się historia, że przy świeżo zastawionym stole nagle się pojawiła brudna plama soku. I nagle nie wiadomo, co robić, czy od razu zmieniać obrus, przy okazji robiąc mnóstwo zamieszania, czy jednak dokończyć obiad w nie do końca przyjemnych okolicznościach.


PRacownik
Redaktor: Andrzej Wójtowicz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Odpowiedzą na ten problem są obrusy odporne na plamy, jakim rozmaite soki, zupy czy sosy nie będą straszne. Obecne są one na naszym rynku od niedawna, lecz w tym okresie zyskały już spore uznanie wśród konsumentów. Największą bowiem ich zaletą jest bardzo wysoka odporność na wszelkie plamy. W związku z tym że wykonuje się je z odpowiedniego tworzywa sztucznego, to nic nie będzie w nie wsiąkać, a tym samym zabrudzenia zwyczajnie się nie trzymają. Poza tym obrusy takie pokrywane są specjalną warstwą ochronną, która jeszcze poprawia ich właściwości. Oczywiście nie będzie to wcale oznaczać, że obrusy plamoodporne nie będą potrzebować odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo ważne jest, żeby powstałe zabrudzenia umyć możliwie szybko, nie niszcząc przy tym ochronnej powłoki. Jeżeli niewłaściwie się to zrobi, to w pewnej chwili powłoka może ulec zniszczeniu, a co za tym idzie może przestać chronić obrus.


Śnieżka
Redaktor: Roland Tanglao
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jednym z podstawowych sposobów na czyszczenie obrusów plamoodpornych jest przecieranie ich czystą gąbką, za pomocą której będzie można zebrać wszystkie zanieczyszczenia.

Zaciekawił Cię niniejszy tekst? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ponadto szczegóły w źródle (spijtanio.eu/), znajdziesz tam inne informacje.

Jeśli niezbędne będzie pranie, to trzeba ściśle pilnować zaleceń wytwórcy. Temperatura wody nie powinna być większa niż 40 stopni, powinno się również stosować łagodniejsze środki piorące, bez płynów do płukania i wybielaczy. Najczęściej obrusy nie wymagają prasowania, lecz to najlepiej sprawdzić czytając dokładnie instrukcję. Obecnie w sklepach dostępny jest naprawdę szeroki wybór najróżniejszych wzorów i kolorów.


Następne artykuły

Witaminy, które z pewnością przydadzą się każdemu mężczyźnie

implanty
Redaktor: unukorno
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/
Współcześnie sporo mówi o racjonalnym żywieniu, dostarczaniu organizmowi wszelkich niezbędnych składników za pośrednictwem jedzenia. Czasem jednak dostarczanie ich w odpowiedniej ilości jest por prostu niemożliwe.


Można więc dopasować obrusy do sytuacji, w jakich będą używane, zarówno pod względem koloru jak i rozmiaru. A możliwości ich zastosowania są naprawdę nieograniczone. Doskonale sprawdzają przede wszystkim na rozmaitych imprezach takich jak wesela czy studniówki, lecz też wiele osób używa ich w czasie domowych przyjęć.
23-01-31 07:18:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.