Do wycieczki turystycznej potrzeba się właściwie przygotować, zwłaszcza pod względem odzieży i sprzętu

wycieczka turystycznym szlakiem może okazać się świetną przygodą, ale może być także niebezpieczna. Wszystko zależy od tego, jak przygotujemy się do eskapady. Przy takiej okazji trzeba pomyśleć o dobrej odzieży oraz wyposażeniu.
basen
Redaktor: AForestFrolic
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Wszystko kupi się w sklepach górskich lub sportowych.


Aby było cieplej


czołówka petzl
Redaktor: adam79
Zaczerpnięte z: www.flickr.com


Trzeba mieć na względzie to, że w górach warunki atmosferyczne mogą być inne niż w mieście. Nieraz staje się zimniej, mogą pokazać się też opady atmosferyczne. Na taką okoliczność lepiej się przygotować i trzymać w plecaku polary albo kurtki softshellowe. Takie kurtki sprawdzają się idealnie, jeżeli nie bywa jeszcze bardzo zimno, ale potrzeba ochronić się przed podmuchami wiatru. W wypadku deszczowej aury lepiej spisują się kurtki, ale polar również warto posiadać, bo można zakładać go pod cienką kurteczkę, a wtenczas będzie cieplej.


Gdy na szlaku zrobi się ciemniej


wycieraczki samochodowe


Na okazję, że na szlaku zrobi się ciemno, też warto się przyszykować. Optymalnie w tym wypadku sprawdza się czołówka - strona polecana w temacie - Petzl. Rzecz jasna na podobną eskapadę można zabrać zwykłe latarki, lecz nie okazują się one tak wygodne, jak czołówki. Używając czołówki turysta może mieć wolne ręce, co jest bardzo istotne oraz przydatne na szlaku. Czasami potrzeba coś chwycić albo się podeprzeć, zatem wygodniej nie mieć nic w dłoni, bo jedynie będzie przeszkadzać.
Zarówno odzież, jak również sprzęt na takie wyprawy, lepiej nabywać w sklepikach turystycznych lub górskich, ponieważ w tego rodzaju punktach oferowane bywa profesjonalne wyposażenie.

Stale bądź na bieżąco w tych dziedzinach, które Cię zajmują. Jeżeli szukasz ekstra informacji, kliknij w poniższy link, a pod nim czeka na Ciebie ogrom współczesnych zagadnień z owego działu.

Bez wątpienia bywa trochę droższe, ale rzeczywiście jest warte swojej ceny
20-05-06 08:45:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.