Przygotowanie cielesne do praktykowania narciarstwa

Nim postawimy w obecnym roku pierwszy raz ślizgi na SPAdku trzeba się do tego odpowiednio przyszykować. Sprzętowo, mentalnie lecz też fizycznie.


Wydolność cielesna narciarza ma fundamentalny wpływ na pułap bezpieczeństwa.


stok narciarski we włoskich Alpach
Redaktor: gakusei 88
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Następne artykuły

Dbaj o siebie w trakcie wakacyjnego wyjazdu

Podróże z dzieckiem
Redaktor: FuturePR
Zaczerpnięte z: FuturePR
Wakacje to dla większości z nas doskonała okazja, by wreszcie zadbać o swoje zdrowie, także duchowe. Najczęściej, w ciągu całego roku jesteśmy zaganiani i nie posiadamy najzwyczajniej czasu, aby porządnie zająć się sobą. Dodatkowo, jesteśmy ciągle nastawieni na niemiłe sytuacje, które źle odbijają się na naszym zdrowiu. Nasza codzienna dieta pozostawia wiele do życzenia. Dostarczamy naszym komórkom za mało potrzebnych substancji odżywczych, przez co jesteśmy przemęczeni. Także z tego powodu łatwiej dopadają nas sezonowe choroby.


Jednostka, jaka nie jest dosyć przygotowana do sezonu narciarskiego stwarza niebezpieczeństwo nie wyłącznie dla własnego zdrowia, ale również pośrednio dla pozostałych narciarzy, co wydaje się bezdyskusyjne. Narciarz o małej wydolności rychlej ulega wyczerpaniu, stąd tak bezpośrednie przełożenie tężyzny na poziom bezpieczeństwa. Wynika więc wątpliwość, jak jednostki na co dzień niewiele czynne muszą przygotować się do narciarskiego sezonu oraz co powinny robić w czasie jego trwania, by praktykowanie narciarstwa było dla nich nie tylko przyjemne, ale również bardziej bezpieczne? Jednostki, jakie z rozmaitych powodów wiodą siedzący tryb życia, muszą bezwzględnie podnieść poziom aktywności fizycznej już w czasie jesiennym. Dla w wyższym stopniu „leniwych” praktykantów sportów śnieżnych zaproponować można stosowanie się do znanej dewizy: „3 x 30 x 130”, co oznacza, że powinno się wykonywać wysiłki fizyczne choć 3 razy na tydzień, po przynajmniej 30 minut, z intensywnością, jaka powoduje przyrost częstości skurczów serca do około 130 sk./min. Najodpowiedniej więc stosować wysiłki o tlenowym charakterze, a więc pracę o stałej intensywności. Może być to na przykład trucht, jazda na bicyklu, jazda na rolkach, pływanie itp. Jeśli idzie o narty (wypożyczalnia sprzętu narciarskiego białka tatrzańska) Włochy więcej o tym są doskonałym wyborem.


Na mniej więcej 7 dni przed zamyślanym wyjazdem można zrealizować sekwencję intensywnych ćwiczeń cielesnych opartych na skurczach ekscentrycznych, a więc takich, jakie cechują się wzrostem napięcia a także długości mięśni kończyn dolnych. Jednostkom debiutantom rekomenduję narty z instruktorem - zobacz ofertę.
23-09-03 09:50:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.